Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Nasze imprezy/Nasze konkursy/Nasz patronat/Obwieszczenia/Praca/Przetargi/Ogłoszenia SMS

Fundusze Europejskie/Redakcja/Prenumerata/Biuro ogłoszeń/Cennik ogłoszeń/Napisz do nas/Promocja/Śpiewnik biesiadny

18 października 2017r., imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła

Informator/E-kontakty/Niezbędnik/To ciekawe!

Informator

Niezbednik

Studia podyplomowe; wycena nieruchomości, doradca ds. ochrony środowiska. Kursy; termowizja, licencja PFRN pośrednika i zarządcy nieruchomości z e-learning. tel. 22 3317611; www.sedpol.com.pl (fak.00321/17-o-i)

...wejdź do działu

Ogłoszenia w rubryce „Oddam” zamieszczamy bezpłatnie. Treść można przesłać na adres: redakcja@kontakty-tygodnik.com.pl lub podać telefonicznie: 86 216 – 42 – 43

...wejdź do działu

Z powodu choroby zamienię M3, IV piętro, ul. Dmowskiego, Łomża, na M4 parter, tel. 603 – 446 – 934 (fak/sms)

...wejdź do działu

Frankfurt n/Menem i okolice – soboty, środy, 85 747 – 43 – 63, 602 – 681 – 677 (fak.00002/17-o-i)

...wejdź do działu

Sonda

Czy jesteś za likwidacją gimnazjów?

  • Tak
  • Nie
  • Nie mam zdania

Na gorąco

Zróbcie „Dworzec autobusowy”!

Ucieszyła mnie informacja, że w Łomży ma powstać dworzec autobusowy z prawdziwego zdarzenia. Ale od razu zirytowała, że ma się nazywać nie zwyczajnie „Dworzec autobusowy”, ale „Centrum Przesiadkowo-Komunikacyjne”. Przecież to językowe kuriozum! Bo co oznacza? Że w Łomży nie będzie się wsiadać i wysiadać, ale wyłącznie przesiadać? Dlaczego „Centrum”? To akurat rozumiem: władza (urzędnik, projektant?), która ma głęboki kompleks prowincji, zawsze chce pokazać, że nawet w takim mieście jest jakieś „centrum”. Żeby nie roztrząsać tego dalej zapytam tylko, jaką informację zawiera nazwa „Centrum Przesiadkowo-Komunikacyjne”? Żadnej. Zawiera wyłącznie dezinformację, ponieważ każdy człowiek, który się z nią zetknie, może się tylko zastanawiać: o co chodzi, co to jest? Wyobraźmy też sobie, że ktoś z Polski chce przyjechać do Łomży autobusem. Szuka w internecie, gdzie jest w naszym mieście dworzec autobusowy, choćby po to, czy daleko będzie miał z niego do celu podróży. I nie znajduje. Dochodzi więc do wniosku, że w Łomży dworca nie ma. O taką turystyczną promocję miasta powinno nam chodzić?

Zwracam się do prezydenta Łomży i radnych: chwała, że chcecie pobudować dworzec autobusowy, ale nie wydziwiajcie! Nazwijcie go zrozumiale dla wszystkich, czyli po prostu „Dworzec autobusowy”.

Lech Brodawski
ŁomżaZdjęcie z konkursu

Filmy (102)

Sprzedam działkę 36 a, w miejscowości Szablaki, z dwoma budynkami gospodarczymi. Tel. 726 – 232 – 897 (fak/sms)

...wejdź do działu

Ogłoszenia w rubryce „Przyjmę” zamieszczamy bezpłatnie. Treść można przesłać na adres: redakcja@kontakty-tygodnik.com.pl lub podać telefonicznie: 86 216 42 43

...wejdź do działu

Usługi tynkarskie z agregatu, tel. 505 – 604 – 179 (p-000654-o-i)

...wejdź do działu

Zakupię ciągniki Ursus, Zetor, New Holland, Massey Ferguson oraz maszyny rolnicze, każdy stan, gotówka od ręki, odbiór z podwórka, dzwoń, pisz smsa oddzwonię, tel. 660 – 795 – 977 (fak/sms)

...wejdź do działu

Copyright © Kontakty / Webmaster _duszek