Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Nasze imprezy/Nasze konkursy/Nasz patronat/Obwieszczenia/Praca/Przetargi/Ogłoszenia SMS

Fundusze Europejskie/Redakcja/Prenumerata/Biuro ogłoszeń/Cennik ogłoszeń/Napisz do nas/Promocja/Śpiewnik biesiadny

20 maja 2019r., imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira

Informator/E-kontakty/Niezbędnik/To ciekawe!

Informator

Niezbednik

Opieka Niemcy Legalnie. Tel. 725 – 248 – 935 (fak.00065/19-o-i)

...wejdź do działu

Frankfurt n/Menem i okolice – soboty, środy, 85 747 – 43 – 63, 602 – 681 – 677 (fak.00003/19-o-i)

...wejdź do działu

Do wynajęcia domek letniskowy nad rzeka Pisą, Baliki k. Nowogrodu blisko Łomży. 6 tys. zł na cały sezon, ewentualnie w zamian za prace porządkowe możliwość pracy przy produkcji bud dla psów. Tel. 600 – 588 – 666 (fak/sms)

...wejdź do działu

PRODUCENT SIATKI OGRODZENIOWEJ. Bramy, słupki, PANELE OGRODZENIOWE. 86/216 22 27, 604 231 333 www.siatki-stal.pl (fak.00027/19-o-i)

...wejdź do działu

Na gorąco

Naczelny kapelan więziennictwa ks. Adam Jabłoński kłamał mówiąc, że kaplica w Czerwonym Borze jest jego prywatna?

Dwa oblicza kapelana

Ks. Adam S. po wyjściu z konfesjonału w kaplicy w Czerwonym Borze pod koniec 2018 r.

1.

Były proboszcz parafii w Grądach Woniecku ks. Adam S. po przyznaniu się do wykorzystywania ministranta, dostał zakaz pełnienia publicznie posługi kapłańskiej; msze mógł odprawiać tylko prywatnie. Po tej decyzji biskupa trafił do ośrodka, stworzonego i kierowanego przez ks. Adama Jabłońskiego, wcześniej kapelana z Zakładu Karnego w Czerwonym Borze, od 1 grudnia 2016 r. naczelnego kapelana więziennictwa.

Tomasz Sekielski, przygotowując film „Tylko nie mów nikomu” o pedofilii w polskim Kościele, udał się do Czerwonego Boru po otrzymaniu informacji, że ks. Adam S. spowiada wiernych i odprawia msze, a do kościółka przy ośrodku przychodzą dzieci i ministranci. Sekielski nagrał mszę. Rozmawiał także z naczelnym kapelanem więziennictwa ks. Adamem Jabłońskim. Ten fragment znalazł się w opublikowanym filmie.

- Wie ksiądz o tym, że ksiądz Adam ma zakaz odprawiania mszy - pyta Tomasz Sekielski.

- Ma zakaz odprawiania w kaplicach publicznych, to jest moja prywatna kaplica – odpowiada ks. Adam Jabłoński.

- To jest mój dom prywatny - powtarza chwilę potem, gdy Tomasz Sekielski ujawnia wątpliwości, czy ks. Adam S. powinien odprawiać msze, spowiadać, być tam, gdzie są dzieci.

Na końcu kapelan ks. Adam Jabłoński u śmiechem drwi: - Że wam się, kurwa, chce całą niedzielę poświęcić, żeby Adama ścigać.

Sprawdziliśmy: na oficjalnej stronie Kurii Diecezjalnej w Łomży Ośrodek Przystanek w Drodze wymieniany jest wśród ośrodków Caritasu. By wyjaśnić sprawę „Kontakty” zwróciły się z dwoma pytaniami do rzecznika Kurii ks. Jana Krupki. Jedno z nich brzmiało: „Czy kaplica Ośrodka Przystanek w Drodze w Czerwonym Borze jest kaplicą prywatną kaplicą ks. Adama Jabłońskiego, jak twierdzi w filmie Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu”.

Całość w wydaniu papierowym i e-kontakty od czwartku, 16 maja. Kliknij tutaj


Ostatnie 3 artykuły "Na gorąco"


Zdjęcie z konkursu

Filmy (108)

Sprzedam nową altankę ośmiokątną o średnicy 3 m. Altanka jest pomalowana, posiada podłogę, ławki i stół. Cena 5 200 zł. Tel. 795 – 745 – 125 (fak/sms)

...wejdź do działu

Ogłoszenia w rubryce „Przyjmę” zamieszczamy bezpłatnie. Treść można przesłać na adres: redakcja@kontakty-tygodnik.com.pl lub podać telefonicznie: 86 216 42 43

...wejdź do działu

Ogłoszenia w rubryce „Oddam” zamieszczamy bezpłatnie. Treść można przesłać na adres: redakcja@kontakty-tygodnik.com.pl lub podać telefonicznie: 86 216 – 42 – 43

...wejdź do działu

Rzeźnia kupi bydło ze skierowaniem do uboju z konieczności. Tel. 511 – 075 – 866, 518 – 879 – 043 (fak.00069/19-o-i)

...wejdź do działu

Copyright © Kontakty / Webmaster _duszek