Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Nasze imprezy/Nasze konkursy/Nasz patronat/Obwieszczenia/Praca/Przetargi/Ogłoszenia SMS

Fundusze Europejskie/Redakcja/Prenumerata/Biuro ogłoszeń/Cennik ogłoszeń/Napisz do nas/Promocja/Śpiewnik biesiadny

19 sierpnia 2018r., imieniny: Bolesława, Juliana, Jana

Informator/E-kontakty/Niezbędnik/To ciekawe!

Informator

Niezbednik

Belgia, Niemcy, Holandia, soboty, niedziele, poniedziałki, środy, czwartki – klimatyzacja, DVD, 85 747 – 00 – 01, 602 – 664 – 771 (fak.00031/18-o-i)

...wejdź do działu

Zakupię ciągniki Ursus, Zetor, New Holland, Massey Ferguson, Same Landini, Pronar. Każdy stan oraz maszyny rolnicze. Gotówka od ręki, odbiór z podwórka. Dzwoń, pisz smsa – oddzwonię. Tel. 660 – 795 – 977 (fak/sms)

...wejdź do działu

Mężczyzna do pracy w gospodarstwie. Tel. 515 – 830 – 196 (p-000831-o-i)

...wejdź do działu

Z powodu choroby zamienię M3, IV piętro, ul. Dmowskiego, Łomża, na M4 parter. Tel. 603 – 446 – 934 (fak/sms)

...wejdź do działu

Na gorąco

Przypowieść o trawie i arogancji

Tak wyglądał jeden z kilku samochodów na parkingu przy ul. Żeromskiego 10 w Łomży po koszeniu trawy oddzielającej go od chodnika we wtorek, 7 sierpnia rano. Od razu należy przyznać, że taka bezmyślność kosiarza zdarzyła się pierwszy raz, a parking i trawnik za nim są tu około 20 lat.

Ale co znaczy świeża sieczka z trawy na karoserii auta w skwar, wie każdy jego właściciel, a lakiernik powie, że jeśli trawy szybko się nie usunie, plam nie uda się usunąć. Słowem, trzeba jak najszybciej umyć samochód. Jeżeli był myty kilka dni wcześniej w taką suszę ciągle czysty, człowiek zaczyna się irytować. Wizyta w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

Pracownik Zakładu Zieleni Miejskiej słucha ze zrozumieniem, kontaktuje się telefonicznie z kierowniczką, wychodzi obejrzeć samochód, robi zdjęcie. Ponowny kontakt z szefową. Przekazuje telefon właścicielowi auta. Pani kierownik Joanna Żołna-Ziemba zaczyna od stwierdzenia, że opanowanie trawy przy koszeniu nie jest takie łatwe. Właściciel samochodu ucina, że przy tak postawionej sprawie nie wchodzi w polemikę. Pani kierownik obiecuje, że wracając z miasta do firmy, obejrzy koszenie przy Żeromskiego. Pracownik przeprasza. Właściciel dziękuje mu za podejście i wraca na parking. Robi zdjęcia kilku samochodom, niektóre obsypane trawą już odjechały, pojawiły się inne, których wcześniej nie było. Słońce piecze, nie ma co czekać, wsiada w samochód i jedzie na myjnię mechaniczną. Płaci 21 zł.

Wraca, bierze samochód córki i jedzie na myjkę ręczną, bo mechaniczna mogłaby wyłamać antenę. Płaci z vatem 43,05 zł. Wreszcie może zająć się pracą. Po godzinie dzwoni pani kierownik...

Całość w wydaniu papierowym i na e-kontakty od czwartku, 16 sierpnia. Kliknij tutaj


Ostatnie 3 artykuły "Na gorąco"


Zdjęcie z konkursu

Filmy (106)

Sprzedam Citroen Xsara Picasso, (2007), diesel, silnik 1.6, w dobrym stanie, w pełni sprawny. Tel. 607 – 943 – 883 (p-000841-o-i)

...wejdź do działu

Sprzedam przyczepę 6t, wywrot. Stan idealny. Cena 13 500 zł lub zamienię na ciągnik C-330 lub 3P. Gmina Rutki. Tel. 602 – 868 – 584 (fak/sms)

...wejdź do działu

Zlecę szycie rękawic. Tel. 692 – 047 – 512 (fak/sms)

...wejdź do działu

Pożyczki pozabankowe pod grunty rolne bez BIK i weryfikacji baz, umowa notarialna, RRSO 36% rok, szybko, uczciwie i profesjonalnie 24/h. Tel. 570 – 901 – 401 (fak/sms)

...wejdź do działu

Copyright © Kontakty / Webmaster _duszek