Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Nasze imprezy/Nasze konkursy/Nasz patronat/Obwieszczenia/Praca/Przetargi/Ogłoszenia SMS

Fundusze Europejskie/Redakcja/Prenumerata/Biuro ogłoszeń/Cennik ogłoszeń/Napisz do nas/Promocja/Śpiewnik biesiadny

3 grudnia 2024r., imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

Informator/E-kontakty/Niezbędnik/To ciekawe!

Informator

Niezbednik

Sprzedam siedlisko 0,60 ha z domem, ogrodem i stawem. Tel. 600 – 343 – 819 (fak/sms)

...wejdź do działu

Belgia, Niemcy, Holandia, soboty, niedziele, poniedziałki, środy, czwartki – klimatyzacja, DVD, 85 747 – 00 – 01, 602 – 664 – 771 (fak.00002/19-o-i)

...wejdź do działu

PRODUCENT SIATKI OGRODZENIOWEJ. Bramy, słupki, PANELE OGRODZENIOWE. 86/216 22 27, 604 231 333 www.siatki-stal.pl (fak.00080/19-o-i)

...wejdź do działu

Fot.pixabay

O G Ł O S Z E N I E

o ponownym wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla działek ewidencyjnych o numerach: 17/4,17/32 i 17/38, położonych w miejscowości Kulesze Kościelne, w gminie Kulesze Kościelne wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.

Na podstawie art. 17 pkt 9 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2024 r. poz. 1130) art. 67 ust. 3 pkt 4 ustawy z dnia 7 lipca 2023 r. o zmianie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2023 r. poz. 1688) i art. 54 ust. 2 w zw. z art. 39 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2024 r. poz. 1112) oraz Uchwałą Nr XXIX/185/2022 Rady Gminy Kulesze Kościelne z dnia 18 sierpnia 2022 r.

zawiadamiam o ponownym wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego do projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla działek ewidencyjnych o numerach: 17/4,17/32 i 17/38, położonych w miejscowości Kulesze Kościelne, w gminie Kulesze Kościelne wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.

Wyłożenie nastąpi w dniach od 15.11.2024 r. do 06.12.2024 r. w siedzibie Urzędu Gminy Kulesze Kościelne, ul. Główna 6, 18-208 Kulesze Kościelne, pokój nr 13, w godzinach: od 8:00 do 16:00.

Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie miejscowego planu rozwiązaniami odbędzie się w dniu 04.12.2024 r. w siedzibie Urzędu Gminy Kulesze Kościelne ul. Główna 6, 18-208 Kulesze Kościelne, w godz. od 10:00 do 14:00.

Zgodnie z art. 18 ust.1 ustawy, każdy kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie miejscowego planu, może wnieść uwagi.

Uwagi należy składać na piśmie do Wójta Gminy Kulesze Kościelne, na adres ul. Główna 6, 18-208 Kulesze Kościelne, ustnie do protokołu lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym na adres: e-mail: sekretariat@kuleszek.pl lub za pomocą formularza zamieszczonego w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie Urzędu.

Jednocześnie na podstawie art. 21 ust. 2, w związku art. 54 ust. 2 w zw. z art. 39 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2024 r. poz. 1112)

- zawiadamiam:

• o zamieszczeniu danych o ww. projekcie planu i prognozie oddziaływania na środowisko w publicznie dostępnym wykazie danych o dokumentach zawierających informacje o środowisku i jego ochronie,

• projekt planu miejscowego podlega strategicznej ocenie oddziaływania na środowisko, w związku z czym, w okresie wyłożenia do publicznego wglądu, o którym mowa powyżej, zapewnia się możliwość udziału społeczeństwa.

Stosownie do wymogów art. 40 ww. ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku, uwagi do prognozy oddziaływania na środowisko mogą być składane na piśmie do Wójta Gminy Kulesze Kościelne, na adres ul. Główna 6, 18-208 Kulesze Kościelne, ustnie do protokołu lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym na adres:

e-mail: sekretariat@kuleszek.pl lub za pomocą formularza zamieszczonego w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie Urzędu.

Uwagi do projektu planu i do prognozy środowiskowej należy składać z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy w nieprzekraczalnym terminie do dnia 27.12.2024 r.

Wójt Gminy Kulesze Kościelne
Stefan Grodzki


Fot.pixabay

Wójt Gminy Radziłów informuje

iż w siedzibie Urzędu Gminy został podany do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń na okres 21 dni wykaz nieruchomości komunalnych, przeznaczonych do wydzierżawienia: działka nr 99 (Święcienin) oraz przeznaczonych do oddania w użyczenie: budynek świetlicy wiejskiej w Klimaszewnicy (Klimaszewnica 89, 19-213 Radziłów)

Wójt Gminy
Krzysztof Milewski


Fot.pixabay

Wójt Gminy Radziłów informuje

iż w siedzibie Urzędu Gminy został podany do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń na okres 21 dni wykaz nieruchomości komunalnych, przeznaczonych do najmu: lokal użytkowy w budynku komunalnym w Słuczu (Słucz 82, 19-213 Radziłów) oraz przeznaczonych do oddania w użyczenie: budynek świetlicy wiejskiej w Zakrzewie (Zakrzewo 38, 19-213 Radziłów).

Wójt Gminy
Krzysztof Milewski


Wiewiórka
Fot.pixabay

Wójt Gminy Radziłów informuje,

iż w siedzibie Urzędu Gminy został podany do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń na okres 21 dni wykaz lokali komunalnych przeznaczonych do najmu: lokal mieszkalny wraz z przynależnym pomieszczeniem piwnicznym położony w Kramarzewie 1, w budynku komunalnym (po byłej Szkole Podstawowej).

Wójt Gminy
Krzysztof Milewski


Jubileuszowe XXV Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego „Kontakty” 2024, czyli „szurnięci” lataniem

Tradycyjna pamiątka z Mistrzostw w Łomży

Rudolf z Czech „pod wodą”

Znakomity pilot Rudolf Zieliński spod Ostrawy (Czechy), który od lat przylatywał samolotem na Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego „Kontakty” do Łomży, w tym roku zadzwonił, że nie przyleci. Ostrawę i okolice, jego lotnisko i posesję zalała (co widać na przesłanych przez niego zdjęciach) woda!

Staszek z Litwy pod niebem

Wierny od 34 lat motolotni Stanislovas Petruŝkievičius z Elektrénai na Litwie, pierwszy raz wystartował w Mistrzostwach w 2003 roku. Od tego czasu opuścił je tylko raz, gdy ciężko chorował.

- Nie być na jubileuszu? No jak to? - odpowiadał jak zawsze uśmiechnięty, gdy kolejny kolega, przybyły na XXV Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego „Kontakty” 2024, mówił „O, jesteś” i wpadał mu w ramiona

I tym razem pół godziny później wykonał motolotnią tradycyjny lot powitalny nad Narwią.

Z Mistrzostw „Kontaktów” po mistrzostwo świata!

- Moja przygoda z lataniem zawodniczym zaczęła się w Łomży. Tuż po zdanym egzaminie na świadectwo kwalifikacji pilota paralotni przyjechałem na swoje pierwsze zawody właśnie do was. Udało mi się tutaj wygrać trzy albo cztery razy. Zawsze chętnie wracam do miejsca, w którym zaczęła się moja zawodnicza przygoda - mówił Paweł „Lojak" Kozarzewski, wielokrotny medalista mistrzostw Polski i Europy, pięciokrotny Mistrz Świata, do niedawna w ekipie trenerskiej motoparalotniowej reprezentacji Kataru.

Podobna jest historia Tomasza Kudaszewicza z Białegostoku. Zaczynał w 2006 roku od srebrnego medalu w motoparalotniowej klasie PPG w Łomży, rok później został indywidualnym Wicemistrzem Świata na Mistrzostwach Świata w Chinach, w 2008 roku dodał do dorobku brąz w drużynie Polski na V Motoparalotniowych Mistrzostwach Europy w Łomży, w 2009 roku największy sukces: złoty medal i tytuł indywidualnego Mistrza Świata indywidualnie z rekordem świata w slalomie w Czechach. Dziś prowadzi w Białymstoku znaną i cenioną Paralotniową Szkołę Latania „Dragon”.

To najbardziej spektakularne przykłady, ale pilotów, którzy zaczynali na Mistrzostwach „Kontaktów” w Łomży, a potem odnosili znaczące sukcesy, jest naprawdę bardzo dużo.

Najwybitniejszy i najwierniejszy

Gdy Alek Dernbach, najwybitniejszy w historii pilot mikrolotowy w Polsce wylądował motolotnią nad Narwią w Łomży na I Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego „Kontakty” w 1999 roku, był już powszechnie znany i utytułowany. Odtąd, jako jedyny, startował we wszystkich następnych dwudziestu edycjach Mistrzostw. Nie tylko startował, ale stał się ich wielkim przyjacielem do końca: tragicznej śmierci z powodu awarii wiatrakowca w listopadzie 2019 r. na lotnisku w Chrcynnem. Od 2020 roku widowiskowa konkurencja Mistrzostw w Łomży, „przelot przez bramkę”, rozgrywana jest o Puchar Alka Derbacha.

Przyjaźń to wielkie drzewo…

To, że w Łomży od 1999 roku odbyło się XXV edycji Mikrolotowych Mistrzostw Podlaskiego „Kontakty”, III Międzynarodowe Mistrzostwa Balonowe „Baltic Grand Prix”, I Międzynarodowy Rajd Pilotów i Dziennikarzy, V Motoparalotniowe Mistrzostwa Europy, dwie edycje Motoparalotniowych Mistrzostw Polski, było możliwe tylko i wyłącznie dzięki grupie przyjaciół „Kontaktów”, szurniętych lataniem. Bo przyjaźń, to wielkie drzewo, które rodzi piękne owoce. Jego „korzeniami” przez te lata byli i są: Zbigniew Krzywicki (†), Marian Knopkiewicz, Andrzej Udwald, Ryszard Żygadło, Marek Piotrowski (†), Szczepan i Mirka Grodzcy, Zbyszek Pieciak, Adam Krajewski, Marian Pusz (†), Sylwester Szczepanik, Andrzej Męczkowski, Jerzy Konowałek, Włodzimierz Lichomski (†), Ireneusz i Kasia Krajewscy, Maciej Olszewski, Dariusz Molczyk, Artur Mazurek, Janusz Pruszyńki, Wiesław i Małgorzata Kolbuszowie, Magda Dobosz, Jarosław Adamski, Cezary Banach oraz Staszek (†), Basia, Klaudia i Kamil Kojrowie.

Niezastąpioną rolę od początku w Mistrzostwach odgrywali i odgrywają: pilot motolotniowy i paralotniowy Zbyszek Kędziora z Białegostoku; skoczek, pilot, instruktor Leszek Mańkowski z Krakowa, pilot i instruktor Ryszard Żygadło z Warszawy; pilot, trener Mikrolotowej Kadry Narodowej i przewodniczący Komisji Mikrolotowej Aeroklubu Polskiego Adam Paska z Warszawy; wiceprzewodniczący Komisji Mikrolotowej i członek zarządu Aeroklubu Polskiego Mirosław Górski. Dyrektor Biura Mistrzostw (Podlaskiego, Polski, Europy) Dominika Tocka z Łomży (teraz Warszawa). Podpora „Kontaktów” Elżbieta Bączek, ogarniająca finanse.

Wspomożenie

By drzewo mogło owocować, potrzebuje zasilającego wspomożenia. Na władze gminy Piątnica liczyć mogliśmy zawsze (utwardzenie wjazdu i wyjazdu z mostu Hubala, poprawienie drogi dojazdowej do lądowiska, udział drużyny OSP). Na władze Łomży najczęściej tak, ale bywało, że nie. Na władze wojewódzkie najczęściej nie, ale bywało, że tak.

„Od zawsze”, na szczęście, systematycznie wspierali nas: OSM Piątnica, którą prezes Zbigniew Kalinowski przeistoczył z małej spółdzielni w znanego z jakości potentata polskiego mleczarstwa. Prefbet Śniadowo, z którego prezes Jerzy Michalak uczynił podobnie w branży budowlanej. Domel w Łomży, produkujący okna i drzwi, który zbudował od podstaw prezes pilot motolotni Kazimierz Kicun. Firma MJ Jedwabne, produkująca kostkę brukową, utworzona przez pilota samolotu Andrzeja Męczkowskiego, po którym pałeczkę i wsparcie nas przejął jego syn Tomasz. Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży, utworzona i kierowana do niedawna przez rektora prof. Romana Englera. Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy pod szefostwem Aleksndra Kaczyńskiego, a po nim jego syna Piotra.

Swoją pracą „od zawsze” wspierali nas: Studio Fotograficzne „Foto Gabs” w Łomży ze Sławomirem Klimczukiem i Mirosławem Kuciszem. MK Mariusz Wesołowski z niezawodnym nagłośnieniem. „Błysk” w Łomży Andrzeja Marczyka z nienaganną czystością terenu.

Z ukłonami

Wiernych od lat Mistrzostwom jest nie tylko wielu pilotów. Niezawodna drużyna ratownicza OSP Piątnica towarzyszy im od pierwszej edycji w 1999 roku. Jej skład zmieniał się, ale jest w niej druh Artur Kownacki, który był na wszystkich, rozgrywanych nad Narwią między mostami w Łomży. Za tak wierne czuwanie nad bezpieczeństwem zawodników, organizatorów i publiczności, piloci i Wydawnictwo „Kontakty” z wdzięcznością uhonorowali go statuetką Ikara w czasie otwarcia jubileuszowych XXV Mikrolotowych Mistrzostw Podlaskiego „Kontakty” 2024.

„Z ukłonami, druhu Arturze! Za minione lata i błyskawiczną, profesjonalną reakcję dowodzonej przez pana drużyny w pierwszy dzień tegorocznych Mistrzostw, gdy samolot tuż po starcie uderzył w ziemię (nikomu nic się nie stało)”, dziękowali mu i wszystkim strażakom ratownikom z Piątnicy organizatorzy.

Ukłony należą się także właścicielom i dzierżawcom łąk nad Narwią, którzy udostępniali je „Kontaktom” na wszystkie „latające” wydarzenia.

WŁADYSŁAW TOCKI

Fot. Dominika Tocka

Motoparalotniowi Mistrzowie Podlaskiego 2024: 1 miejsce Tomek Budziszewski (Elbląg) i Jarosław Muszyński (Będkowo) , 2 miejsce Przemysław Szyburski (Koło), 3 Robert Szafrański (Kutno)

Mistrzowie Polski w Przelocie przez bramkę o Puchar Alka Dernbacha: 1 miejsce Stanislovas Petruŝkievičius (Litwa), 2 miejsce Janusz Kupiec (Ostrów Mazowiecka), 3 miejsce Mirosław Puciłowski (Białystok)

Stanislovas Petruŝkievičius w mistrzowskim przelocie przez bramkę

Artur Caban

Jarosław Adamski

Lotnicze Mistrzostwa w Łomży

Niepowtarzalne widowisko nad Starym Rynkiem w Łomży w wykonaniu dwóch załóg motoparalotni: Dariusz Brzostowicz (Warszawa) i Mariusz Stępień (Radom) oraz Krzysztof Romicki i Wojciech Strzyżakowski (obaj Warszawa) podczas ubiegłorocznych Mistrzostw (2023). Fot. Studio Foto Gabs

Jubileuszowe XXV Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego KONTAKTY 2024 pod auspicjami Aeroklubu Polskiego odbędą się tradycyjnie na przepięknym lądowisku między mostami nad Narwią w Łomży w sobotę i niedzielę, 21 i 22 września. Co roku lądują tu prawdziwi mistrzowie motolotni, motoparalotni, wiatrakowców, samolotów ultralekkich z tytułami mistrzostw kraju, Europy i świata oraz piloci latający turystycznie z Polski, Czech i Litwy. Dobór widowiskowych konkurencji sprawia, że Mistrzostwa cieszą się uznaniem i popularnością wśród pilotów oraz widzów.

- Nie wyobrażam sobie zakończenia sezonu lotniczego gdzieś indziej, niż na zawodach w Łomży - mówi Adam Paska, trener Motoparalotniowej Kadry Narodowej Paramotor Team Poland.

Będzie też konkurs z nagrodami na najdłuższy lot w puszczaniu modelu samolotu dla dzieci. Zarezerwuj więc sobie rodzinnie czas na ten weekend.

Harmonogram XXV Mikrolotowych Mistrzostw Podlaskiego Kontakty 2024

Sobota, 21 września:

• godz. 13.00 - oficjalne otwarcie Mistrzostw, możliwość obejrzenia z bliska motolotni, paralotni z napędem, samolotów i rozmowy z ich pilotami przez widzów

• godz. 14.00 - 18.00 - konkurencje paralotniowe, motolotniowe i samolotowe, wiatrakowcowe i śmigłowcowe

Niedziela, 2 października:

• godz. 10.00 - 12.30 - konkurencje paralotniowe, Mistrzostwa Polski w Przelocie przez Bramkę o Puchar Alka Dernbacha

• godz. 13.00 - oficjalne zakończenie Mistrzostw, dekoracja zwycięzców

Motolotnie w rzędzie i napędy paralotni na lądowisku fot. Tygodnik KONTAKTY

„Kontaktowe” mistrzostwa w Łomży

Wójt Gminy Radziłów informuje,

iż w siedzibie Urzędu Gminy został podany do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń na okres 21 dni wykaz nieruchomości komunalnych przeznaczonych do zbycia: działka nr 56 obręb 0030 Szyjki.

Wójt Gminy
Krzysztof Milewski

OGŁOSZENIE BURMISTRZA STAWISK

o wyłożeniu do publicznego wglądu w gminie Przytuły projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego wraz z prognozami oddziaływania na środowisko

Na podstawie art. 6e ust. 2 ustawy z 20 maja 2016 r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (t.j. Dz. U. 2024 poz. 317)

Informuję o wyłożeniu do publicznego wglądu w gminie Przytuły:

• projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla fragmentów obrębów Bagienice, Doliwy, Gardoty, Grzymki, Nowa Kubra, Obrytki, Przytuły, Przytuły Kolonia, Wilamowo, w gminie Przytuły wraz z prognozą oddziaływania na środowisko - MPZP nr 1

• projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla fragmentów obrębów Gardoty, Mroczki, Wilamowo, w gminie Przytuły wraz z prognozą oddziaływania na środowisko - MPZP nr 2

w dniach od 11 września 2024 r. do 21 października 2024 r. projekty planów wraz z prognozami oddziaływania na środowisko dostępne będą w siedzibie Urzędu Gminy Przytuły, ul. Supska 10, 18-423 Przytuły, w godzinach urzędowania oraz na stronie BIP Urzędu Gminy Przytuły (http://www.przytuly.powiatlomzynski.pl/bip/)

w zakładce Tablica ogłoszeń. Wyłożenie do publicznego wglądu dotyczy planów miejscowych, na podstawie których mają być lokalizowane elektrownie wiatrowe.

W ramach procedury odbędą się ustawowe dyskusje publiczne:

W dniu 14 października 2024 r., odbędą się pierwsze dyskusje publiczne nad ujętymi w projektach planu rozwiązaniami, w godzinach:

• od 16:00 do 17:00, dyskusja dotycząca MPZP nr 1,

• od 17:00 do 18:00, dyskusja dotycząca MPZP nr 2.

Pierwsze dyskusje odbędą się w formie spotkań bezpośrednich w siedzibie Urzędu Gminy Przytuły, ul. Supska 10, 18-423 Przytuły oraz w formie prowadzonej za pomocą środków porozumiewania się na odległość, umożliwiających zabieranie głosu, zadawanie pytań i składanie uwag, tj. w formie spotkania online.

W dniu 15 października 2024 r., odbędą się drugie dyskusje publiczne nad ujętymi w projektach planu rozwiązaniami, w godzinach:

• od 16:00 do 17:00, dyskusja dotycząca MPZP nr 1,

• od 17:00 do 18:00, dyskusja dotycząca MPZP nr 2.

Drugie dyskusje odbędą się wyłącznie w formie prowadzonej za pomocą środków porozumiewania się na odległość, umożliwiających zabieranie głosu, zadawanie pytań i składanie uwag, tj. w formie spotkania online.

Informacje o łączu do obydwu dyskusji publicznych prowadzonych w formie spotkania online będzie można uzyskać najpóźniej w dniu spotkania, pod adresem http://www.przytuly.powiatlomzynski.pl/bip/ w zakładce Tablica ogłoszeń.

Ponadto informuję również o terminie dodatkowych dyskusji publicznych:

• w dniu 14 października 2024 r., od godziny 12:00 - dyskusja dotycząca ustaleń MPZP nr 1, która odbędzie się w świetlicy wiejskiej w Przytułach, ul. Lipowa 1, 18-423 Przytuły,

• w dniu 15 października 2024 r., od godziny 12:00 - dyskusja dotycząca ustaleń MPZP nr 2, która odbędzie się w świetlicy wiejskiej w Wilamowie, Wilamowo 10, 18-423 Przytuły.

Zgodnie z art. 8c i 18 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1130) każdy kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie planu miejscowego, może wnieść uwagi. Uwagi składa się na piśmie w formie papierowej na adres Urzędu Gminy Przytuły lub elektronicznej na adres: gmina@przytuly.powiatlomzynski.pl lub adres skrzynki ePUAP: /dusws8267o/SkrytkaESP. Składający uwagę podaje swoje imię i nazwisko albo nazwę oraz adres zamieszkania albo siedziby.

Jednocześnie, na podstawie art. 39 pkt 1 oraz art. 40 i 41 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1112.), informuję, że w związku z prowadzonymi postępowaniami w sprawie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko, w miejscu i czasie wyłożenia projektów planów miejscowych do publicznego wglądu można zapoznać się z niezbędną dokumentacją spraw tj. projektami miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, prognozami oddziaływania na środowisko do tych planów, opiniami Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łomży oraz opiniami Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Białymstoku.

Zgodnie z art. 40 ww. ustawy uwagi i wnioski w sprawie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko mogą być wnoszone:

1. w formie pisemnej na adres Urzędu Gminy Przytuły, ul. Supska 10, 18-423 Przytuły,

2. ustnie do protokołu w Urzędzie Gminy Przytuły, ul. Supska 10, 18-423 Przytuły,

3. za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich kwalifikowanym podpisem elektronicznym, na adres e-mail: gmina@przytuly.powiatlomzynski.pl.

Uwagi do projektów planów miejscowych oraz wnioski i uwagi w sprawie strategicznych ocen oddziaływania na środowisko można składać w nieprzekraczalnym terminie do 20 listopada 2024 r.

Uwagi i wnioski złożone po upływie wyżej podanego terminu pozostaną bez rozpatrzenia. Uwagi do projektów planów oraz wnioski i uwagi złożone w postępowaniach w sprawie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko będą rozpatrywane przez Wójta Gminy Przytuły w terminie 21 dni od upływu terminu na składanie uwag i wniosków.

Andrzej Chmura, pilot i prawnik, na spotkaniu pilotów „ultralekkich” w Jeziorku: - Ważna jest wolność latania i ilość przepisów taka, która ją generalnie reguluje, ale nic ponadto

Wolność i paragraf

Wiceminister infrastruktury Maciej Lasek z pilotem motolotniowym i samolotowym Maciejem Olszewskim z Ełku

1

- Moja deklaracja dzisiaj: chcemy stworzyć społeczny zespół doradczy przy ministrze infrastruktury do wspólnego opracowywania projektów aktów prawnych, przygotowanych przez Urząd Lotnictwa. Wybierzcie do niego przedstawicieli swego środowiska, a ja wam mogę gwarantować, że będziemy z tym zespołem współpracować, będziemy go słuchać. Będzie w nim ciężka i, zaznaczam, społeczna praca. Przestaniecie być tymi, którzy oczekują zmian, ale staniecie się współodpowiedzialnymi za ich kształt. Wydaje mi się, że to jest uczciwe postawienie sprawy. Zastanawiałem się, kiedy to ogłosić i myślę, że dzisiaj jest dobry dzień, aby to uczynić - powiedział wiceminister infrastruktury Maciej Lasek na podsumowanie spotkania pilotów w Jeziorku w sobotę, 7 września.

Poprzedziły je prezentacje oczekiwanych zmian w dziedzinach, zawartych w tematach paneli dyskusyjnych: wymagania medyczne, klasyfikacja statków powietrznych, nadzór nad ultralekkimi statkami powietrznymi (motolotnie, samoloty, wiatrakowce), utworzenie portalu dla pilotów maszyn ultralekkich. Merytorycznie, rzeczowo w oparciu o wiele danych i analiz, z odniesieniem do przepisów w tych zakresach w innych krajach europejskich i USA, przedstawili je: pilot motolotniowy, ekspert Komisji Badania Wypadków Lotniczych Artur Caban; kapitan lotnictwa liniowego, konstruktor motoszybowców napędzanych energią elektryczną Dariusz Lewak oraz pilot motolotni, twórca witryny lotnik.org Ryszard Lewandowski.

W przekazie ich prezentacji i głosach w dyskusji, jak młodego pilota wiatrakowca Michała Trendaka, czy nestora pilota motolotniowego i prawnika Andrzeja Chmury, nie było gotowych, rozstrzygających propozycji zmian. Te powinny być dopracowane we współpracy środowiska lotniczego z lotniczą administracją.

I tu, choć otwartość na zmiany i gotowość współpracy deklarował, oprócz ministra Laska także wiceprezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC) Andrzej Kotwica, mogą pojawić się schody. Chodzi o głos rzeczywistych, co podkreślał minister, przedstawicieli środowiska lotniczego z całej Polski. Bo dotąd bywało z tym kiepsko. Przytoczył wniosek z badań, obejmujących kraje Unii Europejskiej, które wykazywały, że polscy piloci ultralajtów są na ostatnim miejscu pod względem udziału w konsultacjach przy tworzeniu dotyczącego ich prawa lotniczego. Między innymi dlatego, że się nie są zorganizowani. „Jeżeli jakaś społeczna inicjatywa już się klarowała, to przed finałem z jednej organizacji tworzyły się trzy, w dodatku wzajemnie się zwalczające”, mówił Maciej Lasek, sam pilot samolotów ultralekkich i specjalnych.

Jeden z organizatorów spotkania w Jeziorku z Zespołu Konsultacyjnego Lotnictwa Lekkiego Zbigniew Kędziora ocenia, że spełniło cel: padła zapowiedź wyodrębnienia w ULC komórki zajmującej się tylko lotnictwem lekkim i portalem dla pilotów oraz utworzenia społecznego zespołu doradczego, który na początek będzie chciał doprowadzić do przejrzystego zapisu dotyczących nas rozporządzeń i możliwościom zmian w regulacjach medycznych.

2

Lotniczym akcentem spotkania w Jeziorku była prezentacja przelotu przez bramkę. To konkurencja wymyślona i rozgrywana na Mikrolotowych Mistrzostwach Podlaskiego „Kontakty” w Łomży od 2001 roku. Od 2020 roku o Puchar Alka Dernbacha, najlepszego w pilota mikrolotowego w historii Polski, startującego w łomżyńskich Mistrzostwach od początku do tragicznej śmierci w roku 2019.

W konkurencji startować mogą samoloty ultralekkie, motolotnie i wiatrakowce. Zadanie polega na przelocie przez utworzoną z taśm „bramkę” o wymiarach 13 m x 4 m. Do następnego przelotu kwalifikują się piloci, który pokonali ją bezbłędnie (nie zerwali żadnej taśmy). Przed drugą próbą szerokość bramki jest skrócona o 1 m (przed kolejnymi skracana w zależności od decyzji komisji sędziowskiej). Przeloty odbywają się do wyłonienia zwycięzcy. Od 2001 roku w finale piloci pokonywali bramkę znacznie węższą od rozpiętości skrzydeł ich maszyny. Wykonywali wówczas przelot po przekątnej, co wymaga wielkich umiejętności. Już w 2005 roku Jarosław Kudaj z Czarnej Białostockiej przeleciał w ten sposób przez bramkę o szerokości 9 m motolotnią o rozpiętości skrzydeł 9,70 m! W 2013 roku bramkę o szerokości 8 m pokonał Dariusz Grzywacz z Karczewa samolotem o rozpiętości skrzydeł 8,50 m.

- Pierwszy raz z przelotem przez bramkę zetknąłem się kilka lat temu na Mikrolotowych Mistrzostwach Podlaskiego „Kontakty” w Łomży. Po przerwie przyleciałem do Łomży na Mistrzostwa w ubiegłym roku z dwoma kolegami. I mnie, i im konkurencja się podoba, ponieważ jest bezpieczna dla zawodnika, a widowiskowa i ciekawa dla publiczności - powiedział „Kontaktom” Michał Tworkowski przed podjęciem próby bicia rekordu samolotem ultralekkim.

Ostatecznie Michał po kilku próbach przeleciał bramkę o szerokości 8 m samolotem o rozpiętości skrzydeł 8,23 m.

3

Twórca lądowiska w Jeziorku, sam latający paralotnią i wiatrakowcem Jarosław Adamski, rok temu je otwierał, a teraz znakomicie przygotował spotkanie, które może mieć wpływ na losy polskiego lotnictwa lekkiego.

- Ważne, że coś się rodzi z nadzieją, że zmiany, które ewentualnie nastąpią będą kreatywne dla rozwoju tej gałęzi lotnictwa. Lądowisko się rozwija, mamy już swoją przy nim społeczność. Cieszy mnie, że dzwonią ludzie z Polski, z Europy, lądują, uzupełniają paliwo, odpoczywają, piją kawę i lecą dalej. Że tu, w Jeziorku, możemy zaistnieć w lotniczym świecie - mówi.

Michał Tworkowski w przelocie przez bramkę

WŁADYSŁAW TOCKI


Dom
Fot.pixabay

INFORMACJA O WYKAZIE

Na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2024 r. poz. 1145 z późn. zm.) Burmistrz Stawisk informuje, iż w dniach od 05 września 2024 roku do 25 września 2024 roku w Urzędzie Miejskim w Stawiskach, na stronie internetowej www.stawiski.pl. i w Biuletynie Informacji Publicznej www.bip.stawiski.pl. zostanie podany do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do zbycia: działka nr 489/11 (część działki 489/8) położona w Stawiskach, działka nr 88/6 położona w Jurcu Włościańskim i lokal mieszkalny nr 5, położony w Dzierzbi 3.

BURMISTRZ STAWISK
Agnieszka Rutkowska

fot. Uczeń
Fot.pixabay

I N F O R M A C J A

o wywieszeniu wykazu nieruchomości

Informuję, że dnia 28.08.2024 r. wywieszono na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy Miastkowo wykaz nieruchomości przeznaczonych do oddania w użyczenie w obrębie Tarnowo, na okres 21 dni.

Z treścią wykazu można zapoznać się również na stronie internetowej www.miastkowo.pl/bip/ lub uzyskać informację telefonicznie pod nr 86 21749 96, w godzinach pracy: poniedziałek 7:15 do 17:15, wtorek - czwartek 7:15 - 15:15, piątek 7:15 - 13:15

Zastępca Wójta
Edyta Zawojska

OGŁOSZENIE
WÓJTA GMINY RADZIŁÓW

o wyłożeniu do publicznego wglądu w gminie Przytuły projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego wraz z prognozami oddziaływania na środowisko

Na podstawie art. 6e ust. 2 ustawy z 20 maja 2016 r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (t.j. Dz. U. 2024 poz. 317)

Informuję o wyłożeniu do publicznego wglądu w gminie Przytuły:

 projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla fragmentów obrębów Bagienice, Doliwy, Gardoty, Grzymki, Nowa Kubra, Obrytki, Przytuły, Przytuły Kolonia, Wilamowo, w gminie Przytuły wraz z prognozą oddziaływania na środowisko - MPZP nr 1

 projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla fragmentów obrębów Gardoty, Mroczki, Wilamowo, w gminie Przytuły wraz z prognozą oddziaływania na środowisko - MPZP nr 2

w dniach od 11 września 2024 r. do 21 października 2024 r. projekty planów wraz z prognozami oddziaływania na środowisko dostępne będą w siedzibie Urzędu Gminy Przytuły, ul. Supska 10, 18-423 Przytuły, w godzinach urzędowania oraz na stronie BIP Urzędu Gminy Przytuły (http://www.przytuly.powiatlomzynski.pl/bip/) w zakładce Tablica ogłoszeń. Wyłożenie do publicznego wglądu dotyczy planów miejscowych, na podstawie których mają być lokalizowane elektrownie wiatrowe.

W ramach procedury odbędą się ustawowe dyskusje publiczne:

W dniu 14 października 2024 r., odbędą się pierwsze dyskusje publiczne nad ujętymi w projektach planu rozwiązaniami, w godzinach:

 od 16:00 do 17:00, dyskusja dotycząca MPZP nr 1,

 od 17:00 do 18:00, dyskusja dotycząca MPZP nr 2.

Pierwsze dyskusje odbędą się w formie spotkań bezpośrednich w siedzibie Urzędu Gminy Przytuły, ul. Supska 10, 18-423 Przytuły oraz w formie prowadzonej za pomocą środków porozumiewania się na odległość, umożliwiających zabieranie głosu, zadawanie pytań i składanie uwag, tj. w formie spotkania online.

W dniu 15 października 2024 r., odbędą się drugie dyskusje publiczne nad ujętymi w projektach planu rozwiązaniami, w godzinach:

 od 16:00 do 17:00, dyskusja dotycząca MPZP nr 1,

 od 17:00 do 18:00, dyskusja dotycząca MPZP nr 2.

Drugie dyskusje odbędą się wyłącznie w formie prowadzonej za pomocą środków porozumiewania się na odległość, umożliwiających zabieranie głosu, zadawanie pytań i składanie uwag, tj. w formie spotkania online.

Informacje o łączu do obydwu dyskusji publicznych prowadzonych w formie spotkania online będzie można uzyskać najpóźniej w dniu spotkania, pod adresem http://www.przytuly.powiatlomzynski.pl/bip/ w zakładce Tablica ogłoszeń.

Ponadto Wójt Gminy Przytuły informuje również o terminie dodatkowych dyskusji publicznych:

 w dniu 14 października 2024 r., od godziny 12:00 - dyskusja dotycząca ustaleń MPZP nr 1, która odbędzie się w świetlicy wiejskiej w Przytułach, ul. Lipowa 1, 18-423 Przytuły,

 w dniu 15 października 2024 r., od godziny 12:00 - dyskusja dotycząca ustaleń MPZP nr 2, która odbędzie się w świetlicy wiejskiej w Wilamowie, Wilamowo 10, 18-423 Przytuły.

Zgodnie z art. 8c i 18 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1130) każdy kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie planu miejscowego, może wnieść uwagi. Uwagi składa się na piśmie w formie papierowej na adres Urzędu Gminy Przytuły lub elektronicznej na adres: gmina@przytuly.powiatlomzynski.pl lub adres skrzynki ePUAP: /dusws8267o/SkrytkaESP. Składający uwagę podaje swoje imię i nazwisko albo nazwę oraz adres zamieszkania albo siedziby.

Jednocześnie, na podstawie art. 39 pkt 1 oraz art. 40 i 41 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1112.), Wójt Gminy Przytuły informuje, że w związku z prowadzonymi postępowaniami w sprawie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko, w miejscu i czasie wyłożenia projektów planów miejscowych do publicznego wglądu można zapoznać się z niezbędną dokumentacją spraw tj. projektami miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, prognozami oddziaływania na środowisko do tych planów, opiniami Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łomży oraz opiniami Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Białymstoku.

Zgodnie z art. 40 ww. ustawy uwagi i wnioski w sprawie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko mogą być wnoszone:

1. w formie pisemnej na adres Urzędu Gminy Przytuły, ul. Supska 10, 18-423 Przytuły,

2. ustnie do protokołu w Urzędzie Gminy Przytuły, ul. Supska 10, 18-423 Przytuły,

3. za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich kwalifikowanym podpisem elektronicznym, na adres e-mail: gmina@przytuly.powiatlomzynski.pl.

Uwagi do projektów planów miejscowych oraz wnioski i uwagi w sprawie strategicznych ocen oddziaływania na środowisko można składać w nieprzekraczalnym terminie do 20 listopada 2024 r.

Uwagi i wnioski złożone po upływie wyżej podanego terminu pozostaną bez rozpatrzenia. Uwagi do projektów planów oraz wnioski i uwagi złożone w postępowaniach w sprawie strategicznych ocen oddziaływania na środowisko będą rozpatrywane przez Wójta Gminy Przytuły w terminie 21 dni od upływu terminu na składanie uwag i wniosków.

Wójt Gminy Radziłów
Krzysztof Milewski

Spotkanie pilotów w Jeziorku

Lądowisko w Jeziorku pod Łomżą, utworzone przez latającego (paralotnia, wiatrakowiec) pasjonata Jarosława Adamskiego, gościć będzie w sobotę, 7 września, pilotów mikrolotów z całego kraju oraz urzędników, którzy odgrywają kluczową rolę w tworzeniu polskiego prawa lotniczego: sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury Macieja Laska, prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC) i wiceprezesa ULC d/s Standardów Lotniczych Andrzeja Kotwicę.

Głównym celem spotkania będzie wspólne nakreślenie kierunków zmian, które ułatwią rozwój lotnictwa ultralekkiego w naszym kraju, w czterech panelach dyskusyjnych: zmiana w klasyfikacji statków powietrznych, zmiana nadzoru nad ultralekkimi statkami powietrznymi, zmiana w wymogach medycznych dla pilotów takich statków, utworzenie internetowej platformy wymiany informacji.

Będą także prezentacje, które pomogą poszerzyć wiedzę i umiejętności pilotów oraz poprawić bezpieczeństwo latania.

Zainteresowanych udziałem w spotkaniu organizatorzy proszą o wypełnienie ankiety (link).

Kontakt głównie w formie elektronicznej: info@lotnik.org (dedykowane forum na lotnik.org). W przypadku konieczności kontaktu bezpośredniego: Jarosław Adamski (właściciel lądowiska) - 583 685 000, Zbigniew Kędziora - 691 746 152, Ryszard Lewandowski - 601 130 785

Spotkanie pilotów w Jeziorku

Lądowisko w Jeziorku pod Łomżą, utworzone przez latającego (paralotnia, wiatrakowiec) pasjonata Jarosława Adamskiego, gościć będzie w sobotę, 7 września, pilotów mikrolotów z całego kraju oraz urzędników, którzy odgrywają kluczową rolę w tworzeniu polskiego prawa lotniczego: sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury Macieja Laska, prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC) i wiceprezesa ULC d/s Standardów Lotniczych Andrzeja Kotwicę.

Głównym celem spotkania będzie wspólne nakreślenie kierunków zmian, które ułatwią rozwój lotnictwa ultralekkiego w naszym kraju, w czterech panelach dyskusyjnych: zmiana w klasyfikacji statków powietrznych, zmiana nadzoru nad ultralekkimi statkami powietrznymi, zmiana w wymogach medycznych dla pilotów takich statków, utworzenie internetowej platformy wymiany informacji.

Będą także prezentacje, które pomogą poszerzyć wiedzę i umiejętności pilotów oraz poprawić bezpieczeństwo latania.

Zainteresowanych udziałem w spotkaniu organizatorzy proszą o wypełnienie ankiety (link).

Kontakt głównie w formie elektronicznej: info@lotnik.org (dedykowane forum na lotnik.org). W przypadku konieczności kontaktu bezpośredniego: Jarosław Adamski (właściciel lądowiska) - 583 685 000, Zbigniew Kędziora - 691 746 152, Ryszard Lewandowski - 601 130 785

O G Ł O S Z E N I E

Na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami, Wójt Gminy Wąsosz informuje, że na tablicach ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy Wąsosz i sołectwa Kędziorowo oraz na stronie internetowej i BIP https://bip-ugwasosz.wrotapodlasia.pl/ został podany do publicznej wiadomości na okres 21 dni wykaz nieruchomości mienia gminnego przeznaczonego do użyczenia. Szczegółowe informacje udzielane są w Urzędzie Gminy Wąsosz, Plac Rzędziana 8, pokój nr 14, tel. 86 273 10 01.

Wójt Gminy Wąsosz
Tomasz Krukowski

Wójt Gminy Radziłów informuje,

iż w siedzibie Urzędu Gminy został podany do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń na okres 21 dni wykaz nieruchomości komunalnych przeznaczonych do dzierżawy: część działki oznaczonej nr 290 (Karwowo).

Wójt Gminy
Krzysztof Milewsk

Wójt Gminy Radziłów informuje,

iż w siedzibie Urzędu Gminy został podany do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń na okres 21 dni wykaz nieruchomości komunalnych, przeznaczonych do oddania w użyczenie: zabudowana nieruchomość gruntowa oznaczona nr dz. 133/2 i 134/1 (Klimaszewnica - szkoła ) oraz boisko sportowe i część budynku stanowiącego zaplecze szatniowe i WC na dz. 397/2 i 396/18 (Radziłów); do dzierżawy: nieruchomość gruntowa oznaczona nr 216 (Święcienin).

Wójt Gminy
Krzysztof Milewsk

O B W I E S Z C Z E N I E

Radziłów, 03 .07.2024 r.
WÓJT GMINY RADZIŁÓW
19-213 Radziłów
ul. Plac 500-Lecia 14
Gk.6721.5.2024.JC

Na podstawie art. 6a ustawy z dnia 20 maja 2016 r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (Dz. U. z 2024r. poz. 317 z późn. zm.) oraz 17 pkt 1 ustawy z dnia 27 marca 2003r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2023r. poz. 977 z późn. zm.)

zawiadamiam

o podjęciu przez Radę Gminy Radziłów Uchwały Nr III/23/2024 z dnia 27 czerwca 2024r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części obrębów Słucz oraz Glinki, gmina Radziłów. Uchwała wraz z załącznikiem graficznym obejmującym teren wskazany do sporządzenia planu dostępna jest w siedzibie Urzędu Gminy Radziłów (pokój nr 3a), oraz na stronie: http://bip.ug.radzilow.wrotapodlasia.pl w zakładce: /Uchwały Rady Gminy/.

Osoby zainteresowane mogą składać wnioski do ww. planu miejscowego, w formie papierowej lub elektronicznej, w siedzibie Urzędu Gminy Radziłów, ul Plac 500-lecia 14, 19-213 Radziłów, w godzinach pracy urzędu oraz korespondencyjnie na ww. adres, lub w formie elektronicznej, w tym za pomocą poczty elektronicznej na adres: sekretariat@gminaradzilow.pl w terminie do dnia 5 sierpnia 2024 r., na formularzu zgodnym z wzorem stanowiącym załącznik do rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie wzoru formularza pisma dotyczącego aktu planowania przestrzennego (Dz. U. z 2023r. poz. 2509). Formularz wniosku dostępny jest na stronie Urzędu Gminy Radziłów pod treścią ogłoszenia oraz na BIP Urzędu Gminy Radziłów pod treścią obwieszczenia. Informuję również, że zgodnie z art. 6e ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 20 maja 2016 r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (Dz. U. z 2024r. poz. 317 z późn. zm.), że w dniu 18 lipca 2024 r odbędzie się spotkanie otwarte, bezpośrednie w godzinach: 16:00 -17:00 w budynku Świetlicy Wiejskiej w Słuczu, Słucz 51, 19-213 Radziłów. W dniu 22 lipca 2024r odbędzie się spotkanie otwarte online w godzinach 16:00 - 17:00 przeprowadzone zostanie za pomocą środków porozumiewania się na odległość, umożliwiających zabieranie głosu, zadawanie pytań i składanie uwag przez jednoczesną transmisję obrazu i dźwięku oraz zadawanie pytań i składanie uwag w formie zapisu tekstowego. Informację o łączu do dyskusji online będzie można uzyskać najpóźniej w dniu dyskusji, na stronie BIP pod adresem: https://bip-ugradzilow.wrotapodlasia.pl/ zakładka "Konsultacje społeczne" w sekcji "Gmina Radziłów".

Tematem spotkań jest dyskusja publiczna nad możliwymi do ujęcia w tym planie rozwiązaniami.

Na podstawie art. 39 pkt 1 oraz art. 40 i 41 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2023 r. poz. 1094 z późn. zm.), zawiadamiam o przystąpieniu do opracowania prognozy oddziaływania na środowisko w celu przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko w. w. miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Zgodnie z art. 40 ww. ustawy wnioski do strategicznej oceny mogą być wnoszone:

1) w formie pisemnej na adres Urzędu Gminy Radziłów, ul Plac 500-lecia 14, 19-213 Radziłów,

2) ustnie do protokołu w Urzędzie Gminy Radziłów, ul Plac 500-lecia 14, 19-213 Radziłów,

3) za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich kwalifikowanym podpisem elektronicznym, na adres e-mail: sekretariat@gminaradzilow.pl lub przez elektroniczną skrzynkę podawczą lub skrytka ePUAP:/UGRadzilow/skrytka. Z informacją o przetwarzaniu danych osobowych można zapoznać się na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu: https://bip.ug.radzilow.wrotapodlasia.pl .

Obwieszczenie niniejsze zostaje podane do publicznej wiadomości w trybie art. 8h ust. 1 Ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym poprzez publikację w prasie w rozumieniu art. 7 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. – Prawo prasowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 1914), przez wywieszenie w widocznym miejscu na terenie objętym sporządzanym planem miejscowym lub w siedzibie urzędu, przez udostępnienie na stronie internetowej Urzędu Gminy Radziłów oraz na stronie w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Radziłów a także w sposób zwyczajowo przyjęty.

WÓJT GMINY RADZIŁÓW
Krzysztof Milewski

OBWIESZCZENIE WÓJTA GMINY RADZIŁÓW

Radziłów, 03 .07.2024 r.
WÓJT GMINY RADZIŁÓW
19-213 Radziłów
ul. Plac 500-Lecia 14
Gk.6721.5.2024.JC

o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części obrębów Słucz oraz Glinki, gmina Radziłów.

Na podstawie art. 17 pkt. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ( Dz. U. z 2023 r. poz. 977 z późn. zm.) oraz art. 39 ust. 1 i art. 40, 41, 46 i 51 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2023 r. poz. 1094 z późn. zm.)

zawiadamiam

- o podjęciu przez Radę Gminy Radziłów uchwały Nr III/23/2024 z dnia 27 czerwca 2024 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części obrębów Słucz oraz Glinki, gmina Radziłów,

- o przystąpieniu do strategicznej oceny oddziaływania na środowisko

Zgodnie z art. 8g ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym zainteresowani mogą składać wnioski do wyżej wymienionego opracowania w siedzibie Urzędu Gminy Radziłów, ul. Plac 500-lecia 14, 19 – 213 Radziłów lub w formie elektronicznej, w tym za pomocą poczty elektronicznej na adres:sekretariat@gminaradzilow.pl w terminie do dnia 5 sierpnia 2024 r. na formularzu zgodnym z wzorem stanowiącym załącznik do rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie wzoru formularza pisma dotyczącego aktu planowania przestrzennego (Dz. U. z 2023r. poz. 2509). Formularz wniosku dostępny jest na stronie Urzędu Gminy Radziłów pod treścią ogłoszenia oraz na BIP Urzędu Gminy Radziłów pod treścią obwieszczenia. Organem właściwym do rozpatrzenia uwag i wniosków jest Wójt Gminy Radziłów. Informuję również, że zgodnie z art. 6e ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 20 maja 2016 r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (Dz. U. z 2024r. poz. 317 z późn. zm.), że w dniu 18 lipca 2024 r odbędzie się spotkanie otwarte, bezpośrednie w godzinach: 16:00 - 17:00 w budynku Świetlicy Wiejskiej w Słuczu, Słucz 51, 19-213 Radziłów. W dniu 22 lipca 2024r odbędzie się spotkanie otwarte online w godzinach: 16:00 – 17:00 przeprowadzone zostanie za pomocą środków porozumiewania się na odległość, umożliwiających zabieranie głosu, zadawanie pytań i składanie uwag przez jednoczesną transmisję obrazu i dźwięku oraz zadawanie pytań i składanie uwag w formie zapisu tekstowego. Informację o łączu do dyskusji online będzie można uzyskać najpóźniej w dniu dyskusji, na stronie BIP pod adresem: https:/bip ugradzilow. wrotapodlasia. pl/ zakładka "Konsultacje społeczne" w sekcji "Gmina Radziłów".

Tematem spotkań jest dyskusja publiczna nad możliwymi do ujęcia w tym planie rozwiązaniami.

Na podstawie art. 39 pkt 1 oraz art. 40 i 41 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2023r. poz. 1094 z późn. zm.), zawiadamiam o przystąpieniu do opracowania prognozy oddziaływania na środowisko w celu przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko w. w. miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Zgodnie z art. 40 ww. ustawy wnioski do strategicznej oceny mogą być wnoszone:

1) w formie pisemnej na adres Urzędu Gminy Radziłów, ul Plac 500-lecia 14, 19-213 Radziłów,

2) ustnie do protokołu w Urzędzie Gminy Radziłów, ul Plac 500-lecia 14, 19-213 Radziłów,

3) za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich kwalifikowanym podpisem elektronicznym, na adres e-mail: sekretariat@gminaradzilow.pl lub przez elektroniczną skrzynkę podawczą lub skrytka ePUAP:/UGRadzilow/skrytka. Z informacją o przetwarzaniu danych osobowych można zapoznać się na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu: https://bip.ug.radzilow.wrotapodlasia.pl .

Obwieszczenie niniejsze zostaje podane do publicznej wiadomości w trybie art. 8h ust. 1 Ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym poprzez publikację w prasie w rozumieniu art. 7 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. – Prawo prasowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 1914), przez wywieszenie w widocznym miejscu na terenie objętym sporządzanym planem miejscowym lub w siedzibie urzędu, przez udostępnienie na stronie internetowej Urzędu Gminy Radziłów oraz na stronie w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Radziłów a także w sposób zwyczajowo przyjęty.

WÓJT GMINY RADZIŁÓW
Krzysztof Milewski

Załącznik:
Uchwała Nr III/23/2024 z dnia 27 czerwca 2024r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części obrębów Słucz oraz Glinki, gmina Radziłów.
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych
Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2, art. 15 ust.1 lit. g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych Dz. Urz. UE L 119 z 4 maja 2016) informuję, że administratorem danych osobowych jest Urząd Gminy Radziłów ul. Plac 500-lecia 14, 19 – 213 Radziłów, reprezentowany przez Wójta Gminy Radziłów.

OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY RADZIŁÓW

Radziłów, 03 .07.2024 r.
WÓJT GMINY RADZIŁÓW
19-213 Radziłów
ul. Plac 500-Lecia 14
Gk.6721.5.2024.JC

o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części obrębów Słucz oraz Glinki, gmina Radziłów

Na podstawie art. 17 pkt. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ( Dz. U. z 2023 r. poz. 977 z późn. zm.) oraz art. 39 ust. 1 i art. 40, 41, 46 i 51 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2023 r. poz. 1094 z późn. zm.)

zawiadamiam

- o podjęciu przez Radę Gminy Radziłów uchwały Nr III/23/2024 z dnia 27 czerwca 2024 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części obrębów Słucz oraz Glinki, gmina Radziłów,

- o przystąpieniu do strategicznej oceny oddziaływania na środowisko.

Zgodnie z art. 8g ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym zainteresowani mogą składać wnioski do wyżej wymienionego opracowania w siedzibie Urzędu Gminy Radziłów, ul. Plac 500-lecia 14, 19 – 213 Radziłów lub w formie elektronicznej, w tym za pomocą poczty elektronicznej na adres:sekretariat@gminaradzilow.pl w terminie do dnia 5 sierpnia 2024 r. na formularzu zgodnym ze wzorem stanowiącym załącznik do rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie wzoru formularza pisma dotyczącego aktu planowania przestrzennego (Dz. U. z 2023r. poz. 2509). Formularz wniosku dostępny jest na stronie Urzędu Gminy Radziłów pod treścią ogłoszenia oraz na BIP Urzędu Gminy Radziłów pod treścią obwieszczenia. Organem właściwym do rozpatrzenia uwag i wniosków jest Wójt Gminy Radziłów. Informuję również, że zgodnie z art. 6e ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 20 maja 2016 r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (Dz. U. z 2024r. poz. 317 z późn. zm.), że w dniu 18 lipca 2024 r odbędzie się spotkanie otwarte, bezpośrednie w godzinach: 16:00 -17:00 w budynku Świetlicy Wiejskiej w Słuczu, Słucz 51, 19-213 Radziłów. W dniu 22 lipca 2024r odbędzie się spotkanie otwarte online o godzinach 16:00 -17:00 przeprowadzone zostanie za pomocą środków porozumiewania się na odległość, umożliwiających zabieranie głosu, zadawanie pytań i składanie uwag przez jednoczesną transmisję obrazu i dźwięku oraz zadawanie pytań i składanie uwag w formie zapisu tekstowego. Informację o łączu do dyskusji online będzie można uzyskać najpóźniej w dniu dyskusji, na stronie BIP pod adresem: https://bip-ugradzilow.wrotapodlasia.pl/ zakładka "Konsultacje społeczne" w sekcji "Gmina Radziłów".

Tematem spotkań jest dyskusja publiczna nad możliwymi do ujęcia w tym planie rozwiązaniami.

Ogłoszenie niniejsze zostaje podane do publicznej wiadomości w trybie art. 8h ust. 1 Ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym poprzez publikację w prasie w rozumieniu art. 7 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. – Prawo prasowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 1914), przez wywieszenie w widocznym miejscu na terenie objętym sporządzanym planem miejscowym lub w siedzibie urzędu, przez udostepnienie na stronie internetowej Urzędu Gminy Radziłów oraz na stronie w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Radziłów oraz w sposób zwyczajowo przyjęty.

WÓJT GMINY RADZIŁÓW
Krzysztof Milewski

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych
Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2, art. 15 ust.1 lit. g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych Dz. Urz. UE L 119 z 4 maja 2016) informuję, że administratorem danych osobowych jest Urząd Gminy Radziłów ul. Plac 500-lecia 14, 19 – 213 Radziłów, reprezentowany przez Wójta Gminy Radziłów.

OGŁOSZENIE

WÓJTA GMINY WĄSOSZ

Na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2024 r. poz. 344 ze. zm.) informuję, że na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy Wąsosz oraz na stronie https://bip-ugwasosz.wrotapodlasia.pl/ został podany do publicznej wiadomości na okres 21 dni wykaz nieruchomości mienia gminnego przeznaczonego do sprzedaży w trybie bezprzetargowym – działka nr 555 obręb Żebry, gm. Wąsosz.

OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY RADZIŁÓW

o przystąpieniu do sporządzenia planu ogólnego gminy Radziłów

Na podstawie art.13i ust. 3 pkt 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ( Dz. U. z 2023 r. poz. 977 z późn. zm.) oraz art. 39 ust. 1 i art. 40, 41, 46 i 51 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2023 r. poz. 1094 z późn. zm.)

zawiadamiam

- o podjęciu przez Radę Gminy Radziłów uchwały Nr LX/477/2024 z dnia 22 marca 2024 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia planu ogólnego,

- o przystąpieniu do strategicznej oceny oddziaływania na środowisko

Zgodnie z art. 8g ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym zainteresowani mogą składać wnioski do wyżej wymienionego opracowania w siedzibie Urzędu Gminy w Radziłowie, ul. Plac 500-lecia 14, 19 – 213 Radziłów lub w formie elektronicznej, w tym za pomocą poczty elektronicznej na adres:sekretariat@gminaradzilow.pl w terminie do dnia 10 czerwca 2024r zgodnym ze wzorem stanowiącym załącznik do rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie wzoru formularza pisma dotyczącego aktu planowania przestrzennego (Dz. U. z 2023r. poz. 2509). Formularz wniosku dostępny jest na stronie Urzędu Gminy Radziłów oraz na BIP Urzędu Gminy Radziłów pod treścią ogłoszenia.

Organem właściwym do rozpatrzenia uwag i wniosków jest Wójt Gminy Radziłów.

Obwieszczenie o przystąpieniu do sporządzenia planu ogólnego gminy Radziłów zostaje podane do publicznej wiadomości w trybie art. 8h ust. 1 Ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym poprzez publikację w prasie w rozumieniu art. 7 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. – Prawo prasowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 1914), przez wywieszenie w widocznym miejscu na terenie objętym sporządzanym planem miejscowym lub w siedzibie urzędu, przez udostepnienie na stronie internetowej Urzędu Gminy Radziłów oraz na stronie w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Radziłów oraz w sposób zwyczajowo przyjęty.

Wójt Gminy Radziłów
Krzysztof Milewski

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych: Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2, art. 15 ust.1 lit. g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych Dz. Urz. UE L 119 z 4 maja 2016) informuję, że administratorem danych osobowych jest Urząd Gminy Radziłów ul. Plac 500-lecia 14, 19 – 213 Radziłów, reprezentowany przez Wójta Gminy Radziłów.

20 lat Podlaskiego w Unii Europejskiej – co nam się udało?

Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Białymstoku (Fot. Paweł Krukowski / UMWP)

1 maja minęło 20 lat, odkąd wstąpiliśmy do Unii Europejskiej. Aż trudno uwierzyć, jak bardzo w tym czasie zmieniło się nasze województwo.

Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Białymstoku (Fot. Paweł Krukowski / UMWP)

Ostatnie dwadzieścia lat to czas dynamicznego wzrostu i rozwoju społeczno-gospodarczego. Dzięki obecności na wspólnym europejskim rynku polskie produkty mogą bez przeszkód trafiać na rynki państw Wspólnoty i śmiało konkurować jakością z innymi produktami europejskimi. Dowód osobisty pozwala nam swobodnie przekraczać granice państw w strefie Schengen. Ale co najważniejsze, dzięki energii, wewnętrznej determinacji i wsparciu funduszy europejskich możemy realizować nasze pasje i ambicje, zwiększać dobrobyt i zmieniać nasze otoczenie na lepsze miejsce do życia. Takich przykładów w naszym województwie jest wiele.

Jednym z najpiękniejszych projektów, które zrealizowaliśmy w regionie, jest budowa Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku. Stworzyliśmy przyjazną przestrzeń dla melomanów, miłośników sztuk scenicznych oraz aktywnych uczestników życia kulturalnego. Porośnięty roślinnością dach, tarasy widokowe i zielone błonia wokół opery tworzą park miejski. To doskonałe miejsce wypoczynku dla mieszkańców i atrakcja dla odwiedzających nas turystów.

Jednym z najpotrzebniejszych projektów, które zrealizowaliśmy ze wsparciem funduszy europejskich, była budowa Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży przy Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. Jest to miejsce, które oferuje pełne wsparcie psychiatryczne małym pacjentom, a dzięki zakupionemu wyposażeniu możemy wykorzystywać nowe technologie medyczne do diagnozowania i leczenia zaburzeń psychicznych.

Z pewnością jedną z często wykorzystywanych przez mieszkańców regionu inwestycji w naszym województwie są szynobusy. To pojazdy wyposażone w ekologiczne silniki spalinowe, tańsze w utrzymaniu niż pociągi elektryczne. Wprowadzenie ich umożliwiło pozostawienie mniej uczęszczanych połączeń kolejowych, które były zagrożone likwidacją. Nie tylko poprawiliśmy w ten sposób warunki podróżowania koleją, ale również daliśmy szansę na podjęcie pracy i nauki poza miejscem zamieszkania osobom z mniejszych miejscowości.

Takie zmiany widzimy w całej Polsce. Charakterystyczne tablice z unijną flagą informujące o dofinansowaniu z funduszy europejskich, które z początku obserwowaliśmy z zaciekawieniem, wtopiły się już w krajobraz. Widzimy je, podróżując nowoczesnymi, szerokimi drogami łączącymi miasta i miasteczka, w których mieszkamy. Widzimy je, odwiedzając przychodnie zdrowia czy szpitale powiatowe, w których powstały nowoczesne sale. Widzimy je, odprowadzając dzieci do wyremontowanych, energooszczędnych i doposażonych w pomoce naukowe szkół. To już ćwierć miliona inwestycji o łącznej wartości ponad biliona złotych!

W samym województwie podlaskim w ciągu ostatnich 20 lat zrealizowaliśmy 17 tysięcy projektów za miliardy złotych.

Chcesz wiedzieć, ile z nich zostało zrealizowanych w miejscu, w którym mieszkasz obecnie, z którego pochodzisz lub w którym uczysz się czy pracujesz? Możesz to sprawdzić na: https://mapadotacji.gov.pl/projekty/?search-s=&search-voivodeship=353&search-county=27478&search-fund=&search-program=&search-number-name-activity=&search-beneficiary=&search-title-of-project=&search-theme=&search-years=

W tym miejscu sprawdzisz, jakie inwestycje zostały zrealizowane przy wsparciu funduszy europejskich w naszym powiecie: https://mapadotacji.gov.pl/projekty/?search-s=&search-voivodeship=353&search-county=27487&search-fund=&search-program=&search-number-name-activity=&search-beneficiary=&search-title-of-project=&search-theme=&search-years=

Możesz wyszukiwać projekty po kategoriach tematycznych (rozwój firm, turystyka, kultura, innowacje), a nawet nazwie beneficjenta czy konkretnego projektu.

Za nami już 20 lat, ale przed nami o wiele, wiele więcej. Jedno jest pewne. Dobrze, że jesteśmy razem.

***

Planujesz realizację własnego projektu? Skorzystaj ze wsparcia Funduszy Europejskich! Możliwości jest naprawdę wiele – sprawdź, na jakie wsparcie Ty możesz liczyć! Na Portal Funduszy Europejskich znajdziesz dostępną ofertę.

Jeśli nie masz jeszcze pomysłu na projekt, poszukaj inspiracji na stronie www.mapadotacji.gov.pl . Znajdziesz tam ponad ćwierć miliona gotowych pomysłów z całego kraju, które mogą Ci pomóc przy tworzeniu własnego projektu!

Kompromitacja kandydata na prezydenta Łomży!

Były łomżyński poseł i wiceminister rolnictwa w rządzie PiS Lech Kołakowski przed sejmową komisją śledczą do spraw afery wizowej (fragment przesłuchania – cz. 1):

OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY ZAMBRÓW

Na podstawie art. 17 pkt 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. 2023 poz. 977 ze zm.) zawiadamiam o podjęciu przez Radę Gminy Zambrów Uchwały Nr 420/XLVIII/23 z dnia 5 grudnia 2023 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Zambrów części obrębu geodezyjnego Wierzbowo.

Granica obszaru objętego planem miejscowym została przedstawiona na załączniku graficznym do powyższej uchwały. Uchwała jest dostępna na BIP Gminy Zambrów pod adresem: https://ugzambrow.nowybip.pl/article/uchwala-nr-420-ukosnik-xlviii-ukosnik-23-rady-gminy-zambr-w-z-dnia-5-grudnia-2023-r-w-sprawie-przystapienia-do-sporzadzenia-miejscowego-planu-zagospod

Interesariusze mogą składać wnioski do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Zambrów części obrębu geodezyjnego Wierzbowo w terminie do 08.04.2024 r. Wnioski należy składać:

 na piśmie utrwalonym w postaci papierowej w siedzibie Urzędu Gminy Zambrów, ul. Fabryczna 3, 18-300 Zambrów lub na adres Urzędu, na formularzu w postaci papierowej,

 na piśmie utrwalonym w postaci elektronicznej, za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej na adres ugz@ugzambrow.pl lub za pomocą platformy ePUAP na adres skrytki: /3785jkqpu4/SkrytkaESP, na formularzu w formie dokumentu elektronicznego.

Formularz wniosku jest dostępny pod adresem: https://ugzambrow.nowybip.pl/article/pismo-dotyczace-aktu-planowania-przestrzennego/#pismo-dotyczace-aktu-planowania-przestrzennego

Wniosek powinien zawierać imię i nazwisko albo nazwę oraz adres zamieszkania albo siedziby oraz adres poczty elektronicznej, o ile składający wniosek taki posiada, a także wskazanie, czy jest właścicielem lub użytkownikiem wieczystym nieruchomości objętej wnioskiem oraz przedmiot wniosku. Można podać dodatkowe dane do kontaktu takie jak adres do korespondencji lub numer telefonu.

Równocześnie na podstawie art. 39 ust. 1, w związku z art. 46 pkt 1 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. 2023 poz. 1094 ze zm.) zawiadamiam o przystąpieniu do przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Zambrów części obrębu geodezyjnego Wierzbowo.

Interesariusze mogą składać wnioski do prognozy oddziaływania na środowisko w terminie do 08.04.2024 r. Wnioski należy składać w formie papierowej w siedzibie Urzędu Gminy Zambrów, ul. Fabryczna 3, 18-300 Zambrów lub w formie elektronicznej za pomocą środków komunikacji elektronicznej na adres poczty elektronicznej: ugz@ugzambrow.pl lub za pomocą platformy ePUAP na adres skrytki: /3785jkqpu4/SkrytkaESP.

Wniosek powinien zawierać imię i nazwisko albo nazwę oraz adres zamieszkania albo siedziby oraz adres poczty elektronicznej, o ile składający wniosek taki posiada, a także wskazanie, czy jest właścicielem lub użytkownikiem wieczystym nieruchomości objętej wnioskiem oraz przedmiot wniosku. Można podać dodatkowe dane do kontaktu takie jak adres do korespondencji lub numer telefonu.

Organem właściwym do rozpatrzenia wniosków jest Wójt Gminy Zambrów. Wnioski złożone po upływie terminu podanego powyżej, pozostawia się bez rozpatrzenia.

WÓJT GMINY ZAMBRÓW
Jarosław Kos

Informacja dotycząca ochrony danych osobowych wnioskodawców dostępna jest w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Zambrów pod adresem: https://ugzambrow.nowybip.pl/ochrona-danych-osobowych, na stronie internetowej Urzędu Gminy Zambrów: http://ugzambrow.pl/ oraz na tablicy ogłoszeń znajdującej się w Urzędzie Gminy Zambrów przy pokoju nr 19.

Wójt Gminy Radziłów informuje, iż w siedzibie Urzędu Gminy został podany do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń na okres 21 dni wykaz nieruchomości komunalnych przeznaczonych do zbycia na rzecz użytkownika wieczystego: dz. 1054/5 (Radziłów) oraz do oddania w użyczenie: część dz. 1339/2 i 1340/2 (Radziłów).

Wójt Gminy Radziłów
Krzysztof Milewski

OGŁOSZENIE

Wójta Gminy Radziłów o przystąpieniu do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części obszaru funkcjonalnego miejscowości gminnej Radziłów terenu położonego przy ul. Sportowej.

Na podstawie art. 17 pkt 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ( Dz. U. z 2023 r. poz. 977 z późn. zm.) oraz art. 39 ust. 1, 40, 41, 51 ust. 1 ustawy z dnia 3 października 2008r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2023r. poz. 1094 z późn. zm.)

z a w i a d a m i a m

- o podjęciu przez Radę Gminy Radziłów Uchwały Nr LIX/462/2024 z dnia 31 stycznia 2024r.

w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części obszaru funkcjonalnego miejscowości gminnej Radziłów terenu położonego przy ul. Sportowej.

- o przystąpieniu do opracowania strategicznej oceny oddziaływania na środowisko projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Granice obszaru objętego zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oznaczone zostały na załączniku graficznym do Uchwały LIX/462/2024 z dnia 31 stycznia 2024r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części obszaru funkcjonalnego miejscowości gminnej Radziłów terenu położonego przy ul. Sportowej, która dostępna jest na stronie internetowej: https://bip-ugradzilow.wrotapodlasia.pl/prawo-miejscowe/uchwaly-rady-gminy/uchwala_s/uchwala-rady-nr-lix4622024-w-sprawie-przystapienia-do-sporzadzenia-zmiany-miejscowego-planu-zagospodarowania-przestrzennego-czesci-obszaru-funkcjonalnego-miejscowosci-gminnej-radzilow-terenu-polozonego-przy-ul-sportowej.html

Zainteresowani mogą składać wnioski do wyżej wymienionej zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w terminie do dnia 08 marca 2024r. Wnioski należy składać:

- w formie pisemnej w Urzędzie Gminy Radziłów ul. Plac 500-lecia 14, 19 – 213 Radziłów

– w formie elektronicznej, w tym za pomocą poczty elektronicznej na adres: sekretariat@gminaradzilow.pl lub skrytka ePUAP:/UGRadzilow/skrytka. Wniosek powinien zawierać przedmiot wniosku oraz oznaczenie nieruchomości, której dotyczy, imię, nazwisko lub nazwę, adres zamieszkania albo siedziby oraz adres poczty elektronicznej, o ile taki posiada. Organem właściwym do rozpatrzenia wniosków jest Wójt Gminy Radziłów.

Wójt Gminy Radziłów
Krzysztof Milewski

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych: Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2, art. 15 ust.1 lit. g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych) (Dz. Urz. UE L 119 z 4 maja 2016) informuję, że administratorem danych osobowych jest Urząd Gminy Radziłów ul. Plac 500-lecia 14, 19 – 213 Radziłów, reprezentowany przez Wójta Gminy Radziłów.

OGŁOSZENIE

Wójta Gminy Radziłów o przystąpieniu do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części obszaru funkcjonalnego miejscowości gminnej Radziłów terenu położonego przy ul. Łomżyńskiej.

Na podstawie art. 17 pkt 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ( Dz. U. z 2023 r. poz. 977 z późn. zm.) oraz art. 39 ust. 1, 40, 41, 51 ust. 1 ustawy z dnia 3 października 2008r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2023r. poz. 1094 z późn. zm.)

z a w i a d a m i a m

- o podjęciu przez Radę Gminy Radziłów Uchwały Nr LIX/464/2024 z dnia 31 stycznia 2024r.

w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części obszaru funkcjonalnego miejscowości gminnej Radziłów terenu położonego przy ul. Łomżyńskiej.

- o przystąpieniu do opracowania strategicznej oceny oddziaływania na środowisko projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Granice obszaru objętego zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oznaczone zostały na załączniku graficznym do Uchwały LIX/464/2024 z dnia 31 stycznia 2024r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części obszaru funkcjonalnego miejscowości gminnej Radziłów terenu położonego przy ul. Łomżyńskiej, która dostępna jest na stronie internetowej: https://bip-ugradzilow.wrotapodlasia.pl/prawo-miejscowe/uchwaly-rady-gminy/uchwala_s/uchwala-rady-nr-lix4642024-w-sprawie-przystapienia-do-sporzadzenia-zmiany-miejscowego-planu-zagospodarowania-przestrzennego-czesci-obszaru-funkcjonalnego-miejscowosci-gminnej-radzilow-terenu-polozonego-przy-ul-lomzynskiej.html

Zainteresowani mogą składać wnioski do wyżej wymienionej zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w terminie do dnia 08 marca 2024r. Wnioski należy składać:

- w formie pisemnej w Urzędzie Gminy Radziłów ul. Plac 500-lecia 14, 19 – 213 Radziłów

– w formie elektronicznej, w tym za pomocą poczty elektronicznej na adres: sekretariat@gminaradzilow.pl, lub skrytka ePUAP:/UGRadzilow/skrytka. Wniosek powinien zawierać przedmiot wniosku oraz oznaczenie nieruchomości, której dotyczy, imię, nazwisko lub nazwę, adres zamieszkania albo siedziby oraz adres poczty elektronicznej, o ile taki posiada. Organem właściwym do rozpatrzenia wniosków jest Wójt Gminy Radziłów.

Wójt Gminy Radziłów
Krzysztof Milewski

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych: Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2, art. 15 ust.1 lit. g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych) (Dz. Urz. UE L 119 z 4 maja 2016) informuję, że administratorem danych osobowych jest Urząd Gminy Radziłów ul. Plac 500-lecia 14, 19 – 213 Radziłów, reprezentowany przez Wójta Gminy Radziłów.

OGŁOSZENIE

Wójta Gminy Radziłów o przystąpieniu do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części obszaru funkcjonalnego miejscowości gminnej Radziłów terenu położonego przy ul. Karwowskiej.

Na podstawie art. 17 pkt 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2023 r. poz. 977 z późn. zm.) oraz art. 39 ust. 1, 40, 41, 51 ust. 1 ustawy z dnia 3 października 2008r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2023r. poz. 1094 z późn. zm.)

z a w i a d a m i a m

- o podjęciu przez Radę Gminy Radziłów Nr LIX/463/2024 z dnia 31 stycznia 2024r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części obszaru funkcjonalnego miejscowości gminnej Radziłów terenu położonego przy ul. Karwowskiej.

- o przystąpieniu do opracowania strategicznej oceny oddziaływania na środowisko projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania.

Granice obszaru objętego zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oznaczone zostały na załączniku graficznym do Uchwały LIX/463/2024 z dnia 31 stycznia 2024r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części obszaru funkcjonalnego miejscowości gminnej Radziłów terenu położonego przy ul. Karwowskiej, która dostępna jest na stronie internetowej: https://bip-ugradzilow.wrotapodlasia.pl/prawo-miejscowe/uchwaly-rady-gminy/uchwala_s/uchwala-rady-nr-lix4632024-w-sprawie-przystapienia-do-sporzadzenia-zmiany-miejscowego-planu-zagospodarowania-przestrzennego-czesci-obszaru-funkcjonalnego-miejscowosci-gminnej-radzilow-terenu-polozonego-przy-ul-karwowskiej.html.

Zainteresowani mogą składać wnioski do wyżej wymienionej zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w terminie do dnia 08 marca 2024r. Wnioski należy składać:

- w formie pisemnej w Urzędzie Gminy Radziłów ul. Plac 500-lecia 14, 19 – 213 Radziłów

- w formie elektronicznej, w tym za pomocą poczty elektronicznej na adres: sekretariat@gminaradzilow.pl, lub skrytka ePUAP:/UGRadzilow/skrytka. Wniosek powinien zawierać przedmiot wniosku oraz oznaczenie nieruchomości, której dotyczy, imię, nazwisko lub nazwę, adres zamieszkania albo siedziby oraz adres poczty elektronicznej, o ile taki posiada. Organem właściwym do rozpatrzenia wniosków jest Wójt Gminy Radziłów.

Wójt Gminy Radziłów
Krzysztof Milewski

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych: Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2, art. 15 ust.1 lit. g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych) (Dz. Urz. UE L 119 z 4 maja 2016) informuję, że administratorem danych osobowych jest Urząd Gminy Radziłów ul. Plac 500-lecia 14, 19 – 213 Radziłów, reprezentowany przez Wójta Gminy Radziłów.

OGŁOSZENIE

Wójta Gminy Radziłów o przystąpieniu do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części obszaru miejscowości Glinki

Na podstawie art. 17 pkt 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ( Dz. U. z 2023 r. poz. 977 z późn. zm.) oraz art. 39 ust. 1, 40, 41, 51 ust. 1 ustawy z dnia 3 października 2008r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2023r. poz. 1094 z późn. zm.)|

z a w i a d a m i a m

- o podjęciu przez Radę Gminy Radziłów Uchwały Nr LIX/461/2024 z dnia 31 stycznia 2024r.

w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części obszaru miejscowości Glinki

- o przystąpieniu do opracowania strategicznej oceny oddziaływania na środowisko projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Granice obszaru objętego zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oznaczone zostały na załączniku graficznym do Uchwały LIX/461/2024 z dnia 31 stycznia 2024r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części obszaru miejscowości Glinki, która dostępna jest na stronie internetowej: https://bip-ugradzilow.wrotapodlasia.pl/prawo-miejscowe/uchwaly-rady-gminy/uchwala_s/uchwala-rady-nr-lix4612024-w-sprawie-przystapienia-do-sporzadzenia-zmiany-miejscowego-planu-zagospodarowania-przestrzennego-czesci-obszaru-miejscowosci-glinki.html

Zainteresowani mogą składać wnioski do wyżej wymienionej zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w terminie do dnia 08 marca 2024r. Wnioski należy składać:

- w formie pisemnej w Urzędzie Gminy Radziłów ul. Plac 500-lecia 14, 19 – 213 Radziłów - w formie elektronicznej, w tym za pomocą poczty elektronicznej na adres: sekretariat@gminaradzilow.pl lub skrytka ePUAP:/UGRadzilow/skrytka. Wniosek powinien zawierać przedmiot wniosku oraz oznaczenie nieruchomości, której dotyczy, imię, nazwisko lub nazwę, adres zamieszkania albo siedziby oraz adres poczty elektronicznej, o ile taki posiada. Organem właściwym do rozpatrzenia wniosków jest Wójt Gminy Radziłów.

Wójt Gminy Radziłów
Krzysztof Milewski

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych: Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2, art. 15 ust.1 lit. g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych) (Dz. Urz. UE L 119 z 4 maja 2016) informuję, że administratorem danych osobowych jest Urząd Gminy Radziłów ul. Plac 500-lecia 14, 19 – 213 Radziłów, reprezentowany przez Wójta Gminy Radziłów.

Informacja

Na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2023 r. poz. 344 z późn. zm.) Wójt Gminy Kulesze Kościelne informuje, iż na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy Kulesze Kościelne ul. Główna 6, 18-208 Kulesze Kościelne oraz na stronach internetowych Urzędu zamieszczono na okres 21 dni wykaz nieruchomości przeznaczonych do oddania w dzierżawę w formie przetargowej:

- działka nr 49/1 obręb Wnory Wypychy

- część działki nr 19 obręb Tybory Uszyńskie.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy Kulesze Kościelne, pokój nr 13 lub telefonicznie, nr tel. 86 476 9010, w.18 w godzinach 8:00-16:00 .

Wójt Gminy Stefan Grodzki

OGŁOSZENIE

o terminach spotkań otwartych, dotyczących miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego w gminie Przytuły

Na podstawie art. 6e ust. 1 i 2 ustawy z dnia 20 maja 2016 r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 724 z późn. zm.)

zawiadamiam

o terminach drugich spotkań otwartych dotyczących przystąpienia do sporządzenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, na podstawie których mają być lokalizowane elektrownie wiatrowe.

W rozumieniu ustawy z dnia 20 maja 2016 r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 724 z późn. zm.) gmina Radziłów stanowi gminę pobliską dla planowanych inwestycji.

Wójt Gminy Przytuły poinformował, że zgodnie z art. 6e ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 20 maja 2016 r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 724 z późn. zm.), spotkania otwarte dotyczące możliwych do ujęcia w planach rozwiązań, odbędą się 7 lutego 2024 roku w następujących godzinach:

• dla miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla fragmentów obrębów Bagienice, Doliwy, Gardoty, Grzymki, Nowa Kubra, Obrytki, Przytuły, Przytuły Kolonia, Wilamowo, w gminie Przytuły (uchwała intencyjna XXXVI/243/2023 z dnia 30 sierpnia 2023 r.), o godz. 16.00;

• dla miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla fragmentów obrębów Gardoty, Mroczki, Wilamowo, w gminie Przytuły (uchwała intencyjna XXXVI/244/2023 z dnia 30 sierpnia 2023 r.), o godz. 16.30.

Spotkania otwarte odbędą się w formie prowadzonej za pomocą środków porozumiewania się na odległość, umożliwiających zabieranie głosu, zadawanie pytań i składanie uwag, tj. na platformie Microsoft Teams. Informację o łączu do spotkań online będzie można uzyskać najpóźniej w dniu dyskusji, na stronie BIP, pod adresem http://www.przytuly.powiatlomzynski.pl/bip/index.php?k=252

Wójt Gminy Radziłów
Krzysztof Milewski

OGŁOSZENIE

o terminach spotkań otwartych dotyczących miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego w gminie Przytuły

Na podstawie art. 6e ust. 1 i 2 ustawy z dnia 20 maja 2016 r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (t. j. Dz. U. z 2021 r. poz. 724 z późn. zm.)

zawiadamiam

o terminie drugich spotkań otwartych dotyczących przystąpienia do sporządzenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, na podstawie których mają być lokalizowane elektrownie wiatrowe.

W rozumieniu ustawy z dnia 20 maja 2016 r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 724 z późn. zm.) gmina Stawiski stanowi gminę pobliską dla planowanych inwestycji.

Wójt Gminy Przytuły poinformował, że zgodnie z art. 6e ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 20 maja 2016 r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (t. j. Dz. U. z 2021 r. poz. 724 z późn. zm.), spotkania otwarte dotyczące możliwych do ujęcia w planach rozwiązań, odbędą się 7 lutego 2024 roku w następujących godzinach:

• dla miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla fragmentów obrębów Bagienice, Doliwy, Gardoty, Grzymki, Nowa Kubra, Obrytki, Przytuły, Przytuły Kolonia, Wilamowo, w gminie Przytuły (uchwała intencyjna XXXVI/243/2023 z dnia 30 sierpnia 2023 r.), o godz. 16.00;

• dla miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla fragmentów obrębów Gardoty, Mroczki, Wilamowo, w gminie Przytuły (uchwała intencyjna XXXVI/244/2023 z dnia 30 sierpnia 2023 r.), o godz. 16.30.

Spotkania otwarte odbędą się w formie prowadzonej za pomocą środków porozumiewania się na odległość, umożliwiających zabieranie głosu, zadawanie pytań i składanie uwag, tj. na platformie Microsoft Teams. Informację o łączu do spotkań online będzie można uzyskać najpóźniej w dniu dyskusji, na stronie BIP, pod adresem http://www.przytuly.powiatlomzynski.pl/bip/index.php?k=252

BURMISTRZ STAWISK
Agnieszka Rutkowska

OGŁOSZENIE

Wójta Gminy Szumowo

na sprzedaż nieruchomości położonych na terenie gminy Szumowo stanowiących własność Gminy Szumowo w trybie przetargu drugiego pisemnego nieograniczonego. Czytaj dalej

OGŁOSZENIE

Wójta Gminy Szumowo

na sprzedaż nieruchomości położonych na terenie gminy Szumowo stanowiących własność Gminy Szumowo w trybie przetargu drugiego pisemnego nieograniczonego. Czytaj dalej

OGŁOSZENIE

o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla działek ewidencyjnych o numerach: 17/4,17/32 i 17/38, położonych w miejscowości Kulesze Kościelne, w gminie Kulesze Kościelne wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. Czytaj dalej

Wójt Gminy Radziłów informuje

iż w siedzibie Urzędu Gminy został podany do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń na okres 21 dni wykaz nieruchomości komunalnych przeznaczonych do dzierżawy – część działki (pow. 60 m 2 ) numer 100 (obręb 0027 Słucz) i część działki (pow. 150 m 2 ) numer 100 (obręb 0027 Słucz).

Wójt Gminy Krzysztof Milewski


Zdjęcie z konkursu

Filmy (108)

Opieka Niemcy Legalnie. Tel. 725 – 248 – 935 (fak.00065/19-o-i)

...wejdź do działu

Zakupię ciągniki Ursus, Zetor, New Holland, Same, Landini, Massey Ferguson, Renault, Foton, Farmtrac, Deutz Fahr, John Deere itd. każdy stan oraz prasy, belarki Sipma, Warfama, Carraro, Gallignani itd. Gotówka od ręki. Dzwoń, pisz. Tel. 660 – 795 – 977 (fak/sms)

...wejdź do działu

Ogłoszenia w rubryce „Przyjmę” zamieszczamy bezpłatnie. Treść można przesłać na adres: redakcja@kontakty-tygodnik.com.pl lub podać telefonicznie: 86 216 42 43

...wejdź do działu

Ogłoszenia w rubryce „Oddam” zamieszczamy bezpłatnie. Treść można przesłać na adres: redakcja@kontakty-tygodnik.com.pl lub podać telefonicznie: 86 216 – 42 – 43

...wejdź do działu

Copyright © Kontakty / Webmaster _duszek