Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Nasze imprezy/Nasze konkursy/Nasz patronat/Obwieszczenia/Praca/Przetargi/Ogłoszenia SMS

Fundusze Europejskie/Redakcja/Prenumerata/Biuro ogłoszeń/Cennik ogłoszeń/Napisz do nas/Promocja/Śpiewnik biesiadny

5 lipca 2022r., imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny

Informator/E-kontakty/Niezbędnik/To ciekawe!

Informator

Niezbednik

Frankfurt n/Menem i okolice – soboty, środy, 85 747 – 43 – 63, 602 – 681 – 677 (fak.00003/19-o-i)

...wejdź do działu

PRODUCENT SIATKI OGRODZENIOWEJ. Bramy, słupki, PANELE OGRODZENIOWE. 86/216 22 27, 604 231 333 www.siatki-stal.pl (fak.00080/19-o-i)

...wejdź do działu

Ogłoszenia w rubryce „Oddam” zamieszczamy bezpłatnie. Treść można przesłać na adres: redakcja@kontakty-tygodnik.com.pl lub podać telefonicznie: 86 216 – 42 – 43

...wejdź do działu

Na gorąco

Poradnia psychologa

Przed wyjazdem na kolonie

Jak przygotować synka na kolonię? Boję się, że jak przyjdzie do wyjazdu, będzie płakał, że sobie tam nie da rady, że nie chce jechać…
Beata

Dobrze sobie radzą na koloniach i wyjazdach dzieci, które spały poza domem u rodziny, koleżanki lub kolegi i potrafią same o siebie zadbać, czyli wykąpać się, umyć, poukładać rzeczy. Ważne, czy dziecko ma swoje pieniądze, robi samodzielnie zakupy (np. kupuje chleb dla domu, lody sobie itp.). Jeśli taki trening ma za sobą, to wiele problemów na kolonii w ogóle się nie pojawi.

Istotne jest takie przedstawienie sytuacji, żeby dziecko nie miało uczucia, że wyjeżdżając na wakacje, „odlatuje na księżyc”. Można mu pokazać na mapie, gdzie jedzie, jaka jest odległość od domu, jak długo się tam jedzie. Warto z dzieckiem wybierać miejsce i formę wyjazdu. Czy na obóz konny? Wakacje nad jeziorem? A może w górach? Jeśli dziecko samo decyduje, przeważnie wyjeżdża chętniej. Dzieci uspokajają się, jeśli rodzice stawiają sprawę mniej więcej w ten sposób: „Jak będzie coś nie tak, dzwoń. Gdy nie spodoba ci się, przyjadę po ciebie i wrócimy do domu”.

Przed wyjazdem nie należy panikować, a już broń Boże mówić: „Jak ty tam sobie beze mnie poradzisz”. Jeśli matka, ojciec są spokojni, dziecko „zaraża” się tym spokojem.

peo

I jeszcze jedno. Nawet, jeśli wyjazd będzie nieudany i trzeba będzie zabrać dziecko wcześniej do domu, takie doświadczenie też mu się przydaje.

Dr Marcin Florkowski
psychologZdjęcie z konkursu

Filmy (108)

Sprzedam pola i łąki, kawałek lasu – 3,29 ha. Tel. (86) 217 – 92 – 34 lub 518 – 273 – 277 (p-001038-o-i)

...wejdź do działu

Opieka Niemcy Legalnie. Tel. 725 – 248 – 935 (fak.00065/19-o-i)

...wejdź do działu

Ogłoszenia w rubryce „Przyjmę” zamieszczamy bezpłatnie. Treść można przesłać na adres: redakcja@kontakty-tygodnik.com.pl lub podać telefonicznie: 86 216 42 43

...wejdź do działu

Zakupię ciągniki Ursus, Zetor, New Holland, Same, Landini, Massey Ferguson, Renault, Foton, Farmtrac, Deutz Fahr, John Deere itd. każdy stan oraz prasy, belarki Sipma, Warfama, Carraro, Gallignani itd. Gotówka od ręki. Dzwoń, pisz. Tel. 660 – 795 – 977 (fak/sms)

...wejdź do działu

Copyright © Kontakty / Webmaster _duszek