Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Nasze imprezy/Nasze konkursy/Nasz patronat/Obwieszczenia/Praca/Przetargi/Ogłoszenia SMS

Fundusze Europejskie/Redakcja/Prenumerata/Biuro ogłoszeń/Cennik ogłoszeń/Napisz do nas/Promocja/Śpiewnik biesiadny

27 czerwca 2019r., imieniny: Władysława, Maryli, Władysławy

Informator/E-kontakty/Niezbędnik/To ciekawe!

Informator

Niezbednik

Belgia, Niemcy, Holandia, soboty, niedziele, poniedziałki, środy, czwartki – klimatyzacja, DVD, 85 747 – 00 – 01, 602 – 664 – 771 (fak.00002/19-o-i)

...wejdź do działu

PRODUCENT SIATKI OGRODZENIOWEJ. Bramy, słupki, PANELE OGRODZENIOWE. 86/216 22 27, 604 231 333 www.siatki-stal.pl (fak.00080/19-o-i)

...wejdź do działu

Zakupię ciągniki Ursus, Zetor, New Holland, Same, Landini, Massey Ferguson, Renault, Foton, Farmtrac, Deutz Fahr, John Deere itd. każdy stan oraz prasy, belarki Sipma, Warfama, Carraro, Gallignani itd. Gotówka od ręki. Dzwoń, pisz. Tel. 660 – 795 – 977 (fak/sms)

...wejdź do działu

Na gorąco

Naczelny kapelan więziennictwa ks. Adam Jabłoński kłamał mówiąc, że kaplica w Czerwonym Borze jest jego prywatna?

Dwa oblicza kapelana

Ks. Adam S. po wyjściu z konfesjonału w kaplicy w Czerwonym Borze pod koniec 2018 r.

1.

Były proboszcz parafii w Grądach Woniecku ks. Adam S. po przyznaniu się do wykorzystywania ministranta, dostał zakaz pełnienia publicznie posługi kapłańskiej; msze mógł odprawiać tylko prywatnie. Po tej decyzji biskupa trafił do ośrodka, stworzonego i kierowanego przez ks. Adama Jabłońskiego, wcześniej kapelana z Zakładu Karnego w Czerwonym Borze, od 1 grudnia 2016 r. naczelnego kapelana więziennictwa.

Tomasz Sekielski, przygotowując film „Tylko nie mów nikomu” o pedofilii w polskim Kościele, udał się do Czerwonego Boru po otrzymaniu informacji, że ks. Adam S. spowiada wiernych i odprawia msze, a do kościółka przy ośrodku przychodzą dzieci i ministranci. Sekielski nagrał mszę. Rozmawiał także z naczelnym kapelanem więziennictwa ks. Adamem Jabłońskim. Ten fragment znalazł się w opublikowanym filmie.

- Wie ksiądz o tym, że ksiądz Adam ma zakaz odprawiania mszy - pyta Tomasz Sekielski.

- Ma zakaz odprawiania w kaplicach publicznych, to jest moja prywatna kaplica – odpowiada ks. Adam Jabłoński.

- To jest mój dom prywatny - powtarza chwilę potem, gdy Tomasz Sekielski ujawnia wątpliwości, czy ks. Adam S. powinien odprawiać msze, spowiadać, być tam, gdzie są dzieci.

Na końcu kapelan ks. Adam Jabłoński u śmiechem drwi: - Że wam się, kurwa, chce całą niedzielę poświęcić, żeby Adama ścigać.

Sprawdziliśmy: na oficjalnej stronie Kurii Diecezjalnej w Łomży Ośrodek Przystanek w Drodze wymieniany jest wśród ośrodków Caritasu. By wyjaśnić sprawę „Kontakty” zwróciły się z dwoma pytaniami do rzecznika Kurii ks. Jana Krupki. Jedno z nich brzmiało: „Czy kaplica Ośrodka Przystanek w Drodze w Czerwonym Borze jest kaplicą prywatną kaplicą ks. Adama Jabłońskiego, jak twierdzi w filmie Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu”.

Całość w wydaniu papierowym i e-kontakty od czwartku, 16 maja. Kliknij tutajZdjęcie z konkursu

Filmy (108)

Ogłoszenia w rubryce „Przyjmę” zamieszczamy bezpłatnie. Treść można przesłać na adres: redakcja@kontakty-tygodnik.com.pl lub podać telefonicznie: 86 216 42 43

...wejdź do działu

Opieka Niemcy Legalnie. Tel. 725 – 248 – 935 (fak.00065/19-o-i)

...wejdź do działu

Sprzedam pola i łąki, kawałek lasu – 3,29 ha. Tel. (86) 217 – 92 – 34 lub 518 – 273 – 277 (p-001038-o-i)

...wejdź do działu

Ogłoszenia w rubryce „Oddam” zamieszczamy bezpłatnie. Treść można przesłać na adres: redakcja@kontakty-tygodnik.com.pl lub podać telefonicznie: 86 216 – 42 – 43

...wejdź do działu

Copyright © Kontakty / Webmaster _duszek