Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Nasze imprezy/Nasze konkursy/Nasz patronat/Obwieszczenia/Praca/Przetargi/Ogłoszenia SMS

Fundusze Europejskie/Redakcja/Prenumerata/Biuro ogłoszeń/Cennik ogłoszeń/Napisz do nas/Promocja/Śpiewnik biesiadny

20 maja 2019r., imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira

Informator/E-kontakty/Niezbędnik/To ciekawe!

Informator

Niezbednik

Ogłoszenia w rubryce „Przyjmę” zamieszczamy bezpłatnie. Treść można przesłać na adres: redakcja@kontakty-tygodnik.com.pl lub podać telefonicznie: 86 216 42 43

...wejdź do działu

Dom Rodzinny pod Dobrym Aniołem zaopiekuje się osobami starszymi. Całodobowa pomoc w zaspokajaniu potrzeb życia codziennego. Tel. 695 – 858 – 769 (fak/sms)

...wejdź do działu

Do wynajęcia domek letniskowy nad rzeka Pisą, Baliki k. Nowogrodu blisko Łomży. 6 tys. zł na cały sezon, ewentualnie w zamian za prace porządkowe możliwość pracy przy produkcji bud dla psów. Tel. 600 – 588 – 666 (fak/sms)

...wejdź do działu

PRODUCENT SIATKI OGRODZENIOWEJ. Bramy, słupki, PANELE OGRODZENIOWE. 86/216 22 27, 604 231 333 www.siatki-stal.pl (fak.00027/19-o-i)

...wejdź do działu

Na gorąco

Poradnia psychologa

Dobre i złe święta

Swego czasu zaskoczeniem było odkrycie, iż wielka wygrana w toto-lotka może stać się przyczyną nieszczęścia i stresu. To dlatego, że na poziomie fizjologicznym nasz organizm reaguje tak samo na bardzo dobre szczęśliwe wydarzenia, jak i na wydarzenia bardzo niedobre.

Święta wywołują wiele podniecenia, krzątaniny oraz oczekiwań, zmuszają do wysiłku i wykonywania zadań, które są niecodzienne. Napięcie, przeżywane przy tej okazji, może stać się powodem „wyładowywania się na innych” i pojawiania się nieoczekiwanych konfliktów.

Niebezpieczeństwem, które czyha na nas podczas Świąt jest „przegęszczenie”. Szczury, na przykład, zamknięte w jednym, zbyt małym, pomieszczeniu stają się nadzwyczaj pobudzone i zaczynają się nawzajem zagryzać. Sytuacja przegęszczenia częściej skłania do zachowań agresywnych (między innymi z tego powodu w wielkich miastach jest znacznie więcej przestępstw, niż w małych miasteczkach i na wioskach). Któż z nas nie pokłócił się z rodziną właśnie podczas Świąt? Gdy więc zaczynamy się irytować, warto pamiętać, że nasza złość jest często zwyczajnym objawem stresu, związanego z przebywaniem ze zbyt wielką ilością osób w jednym miejscu. Dobrze wtedy zarezerwować sobie intymny kącik lub godzinę czasu, którą spędzimy w samotności.

Podczas Świat uruchamia się też często jeszcze jeden nieświadomy mechanizm psychiczny. Otóż w sytuacjach niecodziennych ludzie skłonni są do zakładania masek - zachowują się wtedy, jak aktorzy i odgrywają różne, bywa, bardzo nie pasujące do nich role. Im sytuacja jest bardziej niecodzienna, czy wywołuje poczucie zagrożenia, tym bardziej prawdopodobne, że będziemy prezentować jakąś sztuczną pozę. Podczas Świąt może się to zdarzyć zwłaszcza, gdy spotkamy się z ludźmi, z którymi przebywamy rzadko. Możemy wtedy odgrywać rolę wspaniałomyślnego wujka, nadopiekuńczego rodzica, uległego lub zbuntowanego dziecka, depresyjnego małżonka, człowieka pełnego energii itd. Takie odgrywanie ról, niestety, psuje nastrój, ponieważ jest spostrzegane jako nieautentyczne.

Życzę Państwu relaksu oraz przeżycia uczucia bliskości i intymności z ważnymi dla Państwa ludźmi, niewielu stresów, które będą rozładowane z humorem.

Dr Marcin Florkowski
psychologZdjęcie z konkursu

Filmy (108)

Zakupię ciągniki rolnicze w każdym stanie oraz prasy, belownice, owijarki, zgrabiarki, kosiarki, talerzówki, przetrząsarki, beczkowozy, siewniki i inne. Tel. 788 – 506 – 909 (fak/sms)

...wejdź do działu

Ogłoszenia w rubryce „Oddam” zamieszczamy bezpłatnie. Treść można przesłać na adres: redakcja@kontakty-tygodnik.com.pl lub podać telefonicznie: 86 216 – 42 – 43

...wejdź do działu

Sprzedam dom drewniany po remoncie i budynki gospodarcze w gm. Zbójna, powiat łomżyński. Teren urokliwy, w pobliżu lasy, łąki. Możliwość dokupienia ziemi. Tel. 880 – 181 – 839 (fak/sms)

...wejdź do działu

Belgia, Niemcy, Holandia, soboty, niedziele, poniedziałki, środy, czwartki – klimatyzacja, DVD, 85 747 – 00 – 01, 602 – 664 – 771 (fak.00002/19-o-i)

...wejdź do działu

Copyright © Kontakty / Webmaster _duszek