Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Nasze imprezy/Nasze konkursy/Nasz patronat/Obwieszczenia/Praca/Przetargi/Ogłoszenia SMS

Fundusze Europejskie/Redakcja/Prenumerata/Biuro ogłoszeń/Cennik ogłoszeń/Napisz do nas/Promocja/Śpiewnik biesiadny

22 stycznia 2019r., imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

Informator/E-kontakty/Niezbędnik/To ciekawe!

Informator

Niezbednik

PRODUCENT SIATKI OGRODZENIOWEJ. Bramy, słupki, PANELE OGRODZENIOWE. 86/216 22 27, 604 231 333 www.siatki-stal.pl (fak.00004/19-o-i)

...wejdź do działu

Usługi parkieciarskie układanie, cyklinowanie, lakierowanie parkietów desek i schodów. Szybko i solidnie. Tel. 604 – 283 – 643 (fak/sms)

...wejdź do działu

Opieka Niemcy Legalnie. Tel. 725 – 248 – 935 (fak.00001/19-o-i)

...wejdź do działu

Zakupię ciągniki Ursus, Zetor, New Holland, Massey Ferguson, Same, Landini, Foton, Farmtrac, Farmer, Renault itd. każdy stan oraz Warfarma Carraro, Morra, Metal Fach maszyny rolnicze. Szybki odbiór, gotówka do ręki. Tel. 660 – 795 – 977 (fak/sms)

...wejdź do działu

Na gorąco

W Zbójnej rośnie najwyższa kukurydza w Podlaskiem!

Zabawa z rekordami

Konkurencje prowadził Jan Zieliński

Najlepszy „pilot” sołtys Zbójnej Teresa Parzych

Wójt Zenon Białobrzeski

Kierowca taczki sołtys wsi Laski Jerzy Nowak z pasażerem sołtysem wsi Gontarze Mirosławem Lemańskim

Lenkę Michałowską (6 lat) „zmalowała” jej mama „Nowak” - Sołtys wsi Laski Jerzy Nowak wbijał od razu po dwa gwoździe

Sołtys wsi Laski Jerzy Nowak wbijał od razu po dwa gwoździe

„Najwyższa kukurydza w Podlaskiem rośnie w gminie Zbójna. Tutaj nie tylko mężczyźni dbają o gospodarstwa i uprawy, ale i kobiety dokładają swoją pracę. W dodatku pięknie śpiewają”, mówił wicemarszałek województwa Stefan Krajewski w niedzielę, 2 września, na XXVI Jesiennych Prezentacjach Kulturalnych w Zbójnej.

Doroczne Prezentacje zaczęły się rozgrywkami między drużynami radnych i sołtysów. Rywalizacja była ostra, doping rodzin, sąsiadów, znajomych duży, a konkurencje wyszukane i zabawowe. Zawody przygotowali nauczyciele Jan Zieliński i Marcin Samełko.

„Wyścigi z taczkami to stara kurpiowska zabawa. Taczki były różne, wyplatane i drewniane. Był też czas, że na taczkach wywożono dyrektorów i prezesów. Dziś na taczkach nikt nie zostanie wywieziony, tylko przewieziony”, mówił Zieliński. Tę konkurencję wygrali radni.

W przeciąganiu liny też silniejsza była ekipa radnych. Silniejsza albo z większym refleksem, bo gdy pierwszy szarpnął radny ze Zbójnej Witold Cekała, a z nim jak na sygnał Tadeusz Piaścik z Lasek, Krzysztof Pianka z Osowca, Marcin Kosakowski z Dobrego Lasu i Grzegorz Gawrych ze Stanisławowa, już liny nie dali sobie przeciągnąć.

W konkurencji wbijania gwoździ w wiekowy, czyli twardy jak kamień pień, trzeba było wbić ich 10. Decydował czas. Pomysłem i sprytem wykazał się sołtys wsi Laski Jerzy Nowak, który wbijał...

(Laureatów konkursu rekordów zaprezentujemy w kolejnych wydaniach „Kontaktów”).

Maria Tocka

Całość w wydaniu papierowym i e-kontakty od czwartku, 6 września. Kliknij tutajZdjęcie z konkursu

Filmy (108)

Ogłoszenia w rubryce „Przyjmę” zamieszczamy bezpłatnie. Treść można przesłać na adres: redakcja@kontakty-tygodnik.com.pl lub podać telefonicznie: 86 216 42 43

...wejdź do działu

Frankfurt n/Menem i okolice – soboty, środy, 85 747 – 43 – 63, 602 – 681 – 677 (fak.00003/19-o-i)

...wejdź do działu

Z powodu choroby zamienię M3, IV piętro, ul. Dmowskiego, Łomża, na M4 parter. Tel. 603 – 446 – 934 (fak/sms)

...wejdź do działu

Ogłoszenia w rubryce „Oddam” zamieszczamy bezpłatnie. Treść można przesłać na adres: redakcja@kontakty-tygodnik.com.pl lub podać telefonicznie: 86 216 – 42 – 43

...wejdź do działu

Copyright © Kontakty / Webmaster _duszek