Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Nasze imprezy/Nasze konkursy/Nasz patronat/Obwieszczenia/Praca/Przetargi/Ogłoszenia SMS

Fundusze Europejskie/Redakcja/Prenumerata/Biuro ogłoszeń/Cennik ogłoszeń/Napisz do nas/Promocja/Śpiewnik biesiadny

25 lutego 2018r., imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Informator/E-kontakty/Niezbędnik/To ciekawe!

Informator

Niezbednik

Z powodu choroby zamienię M3, IV piętro, ul. Dmowskiego, Łomża, na M4 parter, tel. 603 – 446 – 934 (fak/sms)

...wejdź do działu

Zakupię ciągniki Ursus, Zetor, New Holland, Massey Ferguson oraz maszyny rolnicze, każdy stan, gotówka od ręki, odbiór z podwórka, dzwoń, pisz smsa oddzwonię, tel. 660 – 795 – 977 (fak/sms)

...wejdź do działu

Belgia, Niemcy, Holandia, soboty, niedziele, poniedziałki, środy, czwartki – klimatyzacja, DVD, 85 747 – 00 – 01, 602 – 664 – 771 (fak.00001/17-o-i)

...wejdź do działu

Dam pracę w gospodarstwie rolnym. Zapewnione mieszkanie i wyżywienie. Tel. 604 – 161 – 838 (p-000665-o-i)

...wejdź do działu

Sonda

Czy jesteś za likwidacją gimnazjów?

  • Tak
  • Nie
  • Nie mam zdania

Na gorąco

Będzie mógł wygonić z lasu lub pola jego właściciela

Jaśnie pan myśliwy

Wśród zmian w Prawie Łowieckim, uchwalonym przez PiS i podpisanym przez prezydenta Andrzeja Dudę, szczególny jest paragraf, umożliwiający karanie za „umyślnie utrudnianie lub uniemożliwianie wykonywanie polowania”.

Jest problem, skąd rolnik ma wiedzieć, że na jego polu odbywa się polowanie? Można teoretycznie przyjąć, że obecność myśliwego na polu do 1 kwietnia 2018 roku z bronią będzie oznaczać „polowanie” i wtedy rolniku, miej się na baczności, bo może powstać okoliczność „przeszkadzania lub uniemożliwiania” polowania. W aktualnym stanie prawnym organizator polowania (zbiorowego albo indywidualnego) nie ma żadnego obowiązku informowania o tym fakcie właścicieli lub posiadaczy gruntów. Taki obowiązek ma powstać od 1 kwietnia 2018 roku, jeśli Sejm przyjmie zmianę w PŁ (druk 1042), nad którym pracuje Podkomisja. Ma to być tzw. informacja publiczna, na przykład ogłoszenie na stronie internetowej gminy lub w inny zwyczajowo przyjęty sposób. Nie przewiduje się informowania indywidualnego, bezpośredniego właściciela gruntu, co już wcześniej postulowały środowiska rolnicze.

Przede wszystkim nie ma nigdzie definicji utrudniania lub uniemożliwiania. Kto więc będzie mógł uznać, że do niego doszło? Kto będzie nakładał grzywny i w jakiej wysokości? Odpowiedzi brak. Rolnik, jako sprawca „przeszkadzający” w polowaniu...

Całość w wydaniu papierowym i e-kontakty. Kliknij tutaj



Zdjęcie z konkursu

Filmy (103)

Sprzedam dochodowy sklep mięsny z ponad 20-letnia tradycją w bardzo dobrym punkcie handlowym w Łomży. Sklep posiada swoich klientów. Kontakt: 503 – 828 101 (fak/sms)

...wejdź do działu

Oddam 2 szczeniaczki, Kolno, tel. 661 – 658 – 415 (o/b)

...wejdź do działu

Sprzedam ziemię rolną, Gmina Wizna, tel. (86) 217 – 71 – 30 (p-000671-o-i)

...wejdź do działu

Ogłoszenia w rubryce „Przyjmę” zamieszczamy bezpłatnie. Treść można przesłać na adres: redakcja@kontakty-tygodnik.com.pl lub podać telefonicznie: 86 216 42 43

...wejdź do działu

Copyright © Kontakty / Webmaster _duszek